Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
7Psuxos
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Κυρ Απρ 15, 2018 9:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 7Psuxos »

Δημας στο μαγαζί και Μακρυνιωτη - Χιώνης «Καμία» :piano: .. ο Νότης με παααρα πολύ καλή διάθεση !!!
Βόλτα στα στενά ...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Εχθές Σάββατο 15/9 έπεσε και επισήμως η αυλαία στο Ακρωτήρι. Σας ευχαριστούμε όλους πάρα πολύ για την στήριξη που μας δώσατε και αυτή τη σεζόν.
Τα λέμε σύντομα με εναν πολλά υποσχόμενο χειμώνα. Ο Νότης Σφακιανάκης και οι συνεργάτες του, σας ευχόμαστε καλή συνέχεια και εις το επανιδείν.
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Αυτό έγραφα κι εγώ μόλις, απ' ότι κατάλαβα από τα βίντεο στο instagram χθες ήταν το φινάλε. Επικοινωνιακά πάντα στο καλύτερο επίπεδο είμαστε...Καλή ξεκούραση στο Νότη και καλή χειμερινή σεζόν.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

22 δεν ελεγαν;
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Και στην Πύλη αξιου άλλη ημερομηνία έλεγαν για το φινάλε και τελικά τελείωσαν μια βδομάδα πιο νωρίς.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SFAKattack10 την Κυρ Σεπ 16, 2018 10:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από johnytzitzi »

Το ανακοίνωσε χτες κατά τη διάρκεια της βραδιάς ότι είναι η τελευταία εμφάνιση.
Τελευταία στιγμή πρέπει να το αποφάσισε, αφού το μεσημέρι η page του μαγαζιού έλεγε για 2 Σάββατα.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Απομακρύνεται το Fever! Με άλλο νυχτερινό κέντρο (που βρίσκεται στην ευρύτερη περιοχή της Ιεράς Οδού λένε) συζητάνε ο Νότης και η Πάολα, για να μεταφέρουν εκεί το χειμερινό σχήμα.
Οι συζητήσεις είναι σε προχωρημένο στάδιο αλλά ακόμα συμφωνία δεν υπάρχει. Υπάρχουν κάποιες εκκρεμότητες που πρέπει να διευθετηθούν. Δεν έχω διασταυρώσει ακόμα το όνομα του μαγαζιού, γιατί όλοι είναι σφικτοί και δεν λένε τίποτα. Φοβούνται μην διαρρεύσει κάτι όπως το "Νότης και Πάολα στο Fever" που έγραψαν όλα τα σάιτ και πέσουν σε "γκέλα".
Αυτό που έμαθα είναι ότι για το μαγαζί έχει καλή άποψη ο καλλιτέχνης από παλιά, γιατί είχε πρόταση από εκεί και παλαιότερα. Πιο συγκεκριμένα, την σεζόν που τελικά κατέληξε στο Fantasia με Ειρήνη Παπαδοπούλου, Πωλίνα Χριστοδούλου και 48 Ωρες. Τότε που παραλίγο να μείνει εκτός χειμερινής σεζόν.
Επίσης, προ ημερών πήγε ο καλλιτέχνης, το είδε ξανά και το τσέκαρε για τυχόν αλλαγές που θα χρειαστεί να γίνουν στον χώρο.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Το Βοτανικό εννοείς;;
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

J&B έγραψε: Δευ Σεπ 17, 2018 1:12 pm Το Βοτανικό εννοείς;;
Βοτανικός είναι πιασμένος...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

ilias16 έγραψε: Δευ Σεπ 17, 2018 1:20 pm
J&B έγραψε: Δευ Σεπ 17, 2018 1:12 pm Το Βοτανικό εννοείς;;
Βοτανικός είναι πιασμένος...
Να τον τρίψουμε να ξεπιαστει :lol:

Πέρα από την πλάκα, απλά θυμάμαι που τότε με φαντασία - φωταέριο είχε αναφερθεί... Τεσπά εγώ είμαι υπέρ της επιστροφής σε έναστρον δεν ξερω αυτό είναι πιασμένο;;; Γενικά δεν παρακολουθώ πια σχήματα κτλ
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Σκόρπιον μήπως εννοείς το φως;
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

??????????????????????????????
Εικόνα
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Δεν θα έγραφα τίποτα αλλά επειδή είδα ότι ήδη κάποιες σελίδες στο faceboοk το αποκάλυψαν και κάποια σαιτ ετοιμάζουν ρεπορτάζ, ας το πάρει το ποτάμι. :lol:
Όπως όλα δείχνουν, ο Νότης θα εμφανίζεται μαζί με την Πάολα σε ένα νέο χώρο που κατασκευάζεται στην περιοχή της Ιεράς Οδού. Κοντά στο "Φως". Ενα μαγαζί που έχω την εντύπωση ότι είναι ιδιοκτησίας Ηλία Μαροσούλη (όποιος το ξέρει ας με διαφωτίσει), που έχει ξεκινήσει να χτίζεται εδώ και μήνες. Θα πάρει το βάπτισμα του πυρός με το σχήμα Νότη-Πάολας και Γιώργου Παπαδόπουλου. Ο Γιώργος Παπαδόπουλος θα εμφανιστεί με την Πάολα και στην Θεσσαλονίκη.

Μεγάλης χωρητικότητας κέντρο λένε, ίσως μεγαλύτερης κι από την "Ιερά Οδό", κάτι που σημαίνει ότι θα παίρνει τουλάχιστον 2.000 άτομα την βραδιά. Γίνονται εργασίες εκεί κάθε μέρα, προκειμένου να είναι έτοιμο όταν πρέπει. Όπου "όταν πρέπει" βάλτε εκεί προς το τέλος Νοεμβρίου με πρώτο δεκαήμερο Δεκεμβρίου. Αυτά ενδέχεται να αλλάξουν, αναλόγως πως θα πορευτούν οι εργασίες. Αν πάνε όλα καλά δηλαδή ή προκύψει κάποια καθυστέρηση.

Υ.Γ.: Ο Γιώργος Παπαδόπουλος έχει δώσει νέα κομμάτια στον Νότη. Δεν ξέρω τι είδους κομμάτια είναι. Δηλαδή, αν προορίζονται για τον "Μαζί εν Χορώ..." ή σαν υλικό για μελλοντική (ολοκληρωμένη) δισκογραφική δουλειά του καλλιτέχνη. :whatever:

Υ.Γ.2: Τελικά, αυτό που είχα γράψει για το διήμερο στην Λεμεσό επιβεβαιώθηκε αν και πέρασε από...σαράντα κύματα. Είχε παγώσει προσωρινά (όπως είχα ενημερώσει έγκαιρα) επειδή υπήρξε διαφωνία στο οικονομικό, όμως η βραδιά της Κυριακής έγινε sold out, το τηλέφωνο από κόσμο που ήθελε να κάνει κράτηση συνέχισε να χτυπά και δημιουργήθηκε μία μεγάλη λίστα που ανάγκασε τους διοργανωτές να κάνουν την υπέρβαση και να πείσουν τον Νότη και για δεύτερη εμφάνιση, όπως αρχικά ήταν η επιθυμία τους.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Scorpion86 την Τρί Σεπ 18, 2018 6:26 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
griniaris
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Δευ Φεβ 01, 2016 11:48 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από griniaris »

μονο και μονο οτι συνεργαζεται με Μαροσουλη ξανα μου ακουγεται πολυ θετικο.Και οτι ο επιχειρηματιας σε εναν νεο χωρο εμπιστευεται το Νοτη μου ακουγεται σουπερ.25 χρονια και στη πρωτη γραμμη.
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Ωραία πράγματα... :007:
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Έτσι κι αλλιώς στην Ιερά οδό πρέπει να είναι ο Καρράς. Όταν έγραψαν για Gazi νόμιζα για το Gazi live που και αυτό είναι του Μαρασουλη αλλά νομίζω είναι μικρό.
Να δούμε τι θα χτιστεί, το σχήμα αυτό είναι για μεγάλο χώρο.
Άβαταρ μέλους
Mixalisvolos
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 8:17 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mixalisvolos »

Ενδιαφέρον θα έχει και το μοίρασμα του χρόνου επί πίστας.
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

griniaris έγραψε: Τρί Σεπ 18, 2018 6:26 pm μονο και μονο οτι συνεργαζεται με Μαροσουλη ξανα μου ακουγεται πολυ θετικο.Και οτι ο επιχειρηματιας σε εναν νεο χωρο εμπιστευεται το Νοτη μου ακουγεται σουπερ.25 χρονια και στη πρωτη γραμμη.
Η τελευταία τους συνεργασία δεν ήταν και η καλύτερη πάντως.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
Eptapsyxos87
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2016 2:31 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eptapsyxos87 »

Scorpion86 έγραψε: Τρί Σεπ 18, 2018 6:17 pm Υ.Γ.: Ο Γιώργος Παπαδόπουλος έχει δώσει νέα κομμάτια στον Νότη. Δεν ξέρω τι είδους κομμάτια είναι. Δηλαδή, αν προορίζονται για τον "Μαζί εν Χορώ..." ή σαν υλικό για μελλοντική (ολοκληρωμένη) δισκογραφική δουλειά του καλλιτέχνη. :whatever:
Αν δεν κάνω λάθος ο Παπαδόπουλος έχει γράψει την μουσική στο «αν θα σε χάσω» ... διορθώστε με αν κάνω λάθος ...
Από αυτό το μέτωπο του δίσκου έχουμε νέα Σκορπιε ;;;
Σε οτι πιστεύω κι αγαπώ,στοιχηματίζω επάνω...
Απάντηση