Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

ΜΑΓΔΑ έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 12:29 pm
Notis7Arxontas έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 12:08 pm Είπε τίποτα κακό για τους ομοφυλόφιλους ο Νότης;Ποτέ.Αυτο που είπε και πιστεύω συμφωνει η πλειοψηφία των ανθρώπων είναι ότι είναι δικαίωμα τους να είναι ομοφυλόφιλοι αλλά αυτό δεν είναι κάτι το καλαίσθητο και το φυσιολογικό .Δεν τους έβρισε ποτέ .Ο Νότης δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τον ρατσισμό.

Παρ' όλα αυτά, η gay κοινότητα είναι πάρα πολύ ευαίσθητη με το "μη φυσιολογικό" και το "μη καλαίσθητο".
Πόσο μάλλον όταν η τηλεόραση και το θέαμα γενικά απορροφά το μεγαλύτερο μέρος της κοινότητας αυτής, και περνάνε διάφορα μηνύματα περί ισότητας και διαφορετικότητας.
Έχει πει ότι είναι μαζί τους στο θέμα του γάμου αλλά κατά στο να υιοθετούν παιδιά.. Δεν νομίζω ότι είπε κάτι εντελώς παράλογο.. Εγω πιστεύω ότι αν το έχασε κάπου ο Νοτης ήταν τότε που είχε αρχίσει να μιλάει πιο πολύ για την πολιτική και λιγότερο να τραγουδάει και ειδικά τότε που υποστήριξε την Χρυσή αυγή.. Βέβαια τα ΜΜΕ από τότε που ξεκίνησε ψάχνουν αφορμή με τον Νοτη.. Ας μην ξεχάσουμε και τότε που τον είχανε βγάλει να λέει Βούλγαρους τους σαλονικιους.. Και τότε δεν υπήρχαν ούτε τα πολιτικά ούτε οι ομοφυλοφιλοι..
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9164
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Tsachno21 έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 12:48 pm Ας μην ξεχάσουμε και τότε που τον είχανε βγάλει να λέει Βούλγαρους τους σαλονικιους.. Και τότε δεν υπήρχαν ούτε τα πολιτικά ούτε οι ομοφυλοφιλοι..
Το θυμάμαι αυτό.
Αλλά δεν έδωσα ποτέ σημασία.
Το απέδωσα σε λογοπαίγνιο που είχε σχέση με το ρολόι που φορούσε (Bulgari).
Δεν το ξαναείπε όμως από τότε, και ξεχάστηκε, έτσι δεν είναι;

Μετά ήρθε η Χ.Α (που δεν υποστηρίζει τη διαφορετικότητα ούτως ή άλλως, είτε είναι κάποιος gay, είτε ΑμεΑ, είτε δεν ξέρω κι εγώ τί),
και ήρθε και έδεσε το γλυκό.
Life is a RollerCoaster...
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »

Το "ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ" το είπε σε ζεϊμπέκικο στην πρεμιέρα και το απογείωσε!!!. Ελπίζω κάποια στιγμή να το βγάλει κ σε δίσκο είτε κανονικό είτε live

Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

ΜΑΓΔΑ έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 1:46 pm
Tsachno21 έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 12:48 pm Ας μην ξεχάσουμε και τότε που τον είχανε βγάλει να λέει Βούλγαρους τους σαλονικιους.. Και τότε δεν υπήρχαν ούτε τα πολιτικά ούτε οι ομοφυλοφιλοι..
Το θυμάμαι αυτό.
Αλλά δεν έδωσα ποτέ σημασία.
Το απέδωσα σε λογοπαίγνιο που είχε σχέση με το ρολόι που φορούσε (Bulgari).
Δεν το ξαναείπε όμως από τότε, και ξεχάστηκε, έτσι δεν είναι;
Καμιά σχέση, το υποτιθέμενο "Βούλγαροι" με το το λογοπαίγνιο που έκανε με το ρόλοι έχουν απόσταση 2-3 χρόνια.
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

ΜΑΓΔΑ έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 1:46 pm
Tsachno21 έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 12:48 pm Ας μην ξεχάσουμε και τότε που τον είχανε βγάλει να λέει Βούλγαρους τους σαλονικιους.. Και τότε δεν υπήρχαν ούτε τα πολιτικά ούτε οι ομοφυλοφιλοι..
Το θυμάμαι αυτό.
Αλλά δεν έδωσα ποτέ σημασία.
Το απέδωσα σε λογοπαίγνιο που είχε σχέση με το ρολόι που φορούσε (Bulgari).
Δεν το ξαναείπε όμως από τότε, και ξεχάστηκε, έτσι δεν είναι;

Μετά ήρθε η Χ.Α (που δεν υποστηρίζει τη διαφορετικότητα ούτως ή άλλως, είτε είναι κάποιος gay, είτε ΑμεΑ, είτε δεν ξέρω κι εγώ τί),
και ήρθε και έδεσε το γλυκό.
Εντάξει έτσι και αλλιώς ο Νοτης όταν είχε μιλήσει είχε πει ότι τους στηρίζει επειδή κάνουν αντίσταση(όχι για τις ιδέες τους διότι όταν ο μπογδανος του είχε πει για τον Λαγό που είχε χαιρετήσει ναζιστικά και για άλλους ο Νοτης είπε πως όποιος χαιρετάει ναζιστικά είναι ανόητος..) Όσο για τους Βούλγαρους νομίζω σου απάντησε ο φίλος πάνω ότι είναι διαφορετικά περιστατικά..
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

O Νότης επέλεξε να ''στηρίξει'' την Χ.Α. για να καταδείξει την κατάντια των υπολοίπων. Γι' αυτό και το ''δυστυχώς'' όποτε αναφέρεται σε αυτό. Όποιος πιστεύει ότι ο Νότης ταυτίζεται πολιτικά με την Χ.Α., ή ότι είναι ρατσιστής, ομοφοβικός, ναζιστής ή οτιδήποτε άλλο είναι τουλάχιστον ανόητος.
Όσο για τα υπόλοιπα, το έχει πει βρε παιδιά ο Νότης, δεν πρόκειται να του συγχωρήσουν ότι έκανε-κάνει επιτυχία χωρίς να έχει την ανάγκη τους, χωρίς να ανήκει στο συνάφι τους. Αυτή είναι η αλήθεια.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9164
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

J&B έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 2:31 pm
ΜΑΓΔΑ έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 1:46 pm
Tsachno21 έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 12:48 pm Ας μην ξεχάσουμε και τότε που τον είχανε βγάλει να λέει Βούλγαρους τους σαλονικιους.. Και τότε δεν υπήρχαν ούτε τα πολιτικά ούτε οι ομοφυλοφιλοι..
Το θυμάμαι αυτό.
Αλλά δεν έδωσα ποτέ σημασία.
Το απέδωσα σε λογοπαίγνιο που είχε σχέση με το ρολόι που φορούσε (Bulgari).
Δεν το ξαναείπε όμως από τότε, και ξεχάστηκε, έτσι δεν είναι;
Καμιά σχέση, το υποτιθέμενο "Βούλγαροι" με το το λογοπαίγνιο που έκανε με το ρόλοι έχουν απόσταση 2-3 χρόνια.

Α, ok.

Δεν έτυχε να ακούσω τί είπε τη δεύτερη φορά, οπότε δεν ξέρω.

Ούτως ή άλλως όμως, έχει πολύ δυνατή άποψη σ' έναν κόσμο που μας θέλει συγκαταβατικούς (καμιά φορά όσο δεν παίρνει),
και όπως είπα, κάποιοι άνθρωποι είναι πάρα πολύ ευαίσθητοι.

Τέλος πάντων, σας αφήνω για τώρα.
Καλές γιορτές να έχουμε όλοι.
Life is a RollerCoaster...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Λέμε τα στραβά και ανάποδα για το κλιπ κτλπ
Αλλα πιστεύω οτι η φετινές εμφανίσεις στο γκάζι ειναι απο τις καλύτερες τα τελευταία χρόνια και σε ερμηνεία και σε όρεξη πάνω στην πίστα και σε προγράμμα
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλους.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

GiannisGr έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 6:05 pm Λέμε τα στραβά και ανάποδα για το κλιπ κτλπ
Αλλα πιστεύω οτι η φετινές εμφανίσεις στο γκάζι ειναι απο τις καλύτερες τα τελευταία χρόνια και σε ερμηνεία και σε όρεξη πάνω στην πίστα και σε προγράμμα
Διαφωνώ κάθετα και στα δύο.Η τελευταία καλή χρονιά του Νότη ήταν στην Fantasia.Φέτος στα περισσότερα τραγούδια χάνει στίχους και έχει μείνει πια σε γκάμα 50-60 τραγουδιών...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

GiannisGr έγραψε: Σάβ Δεκ 22, 2018 6:05 pm Λέμε τα στραβά και ανάποδα για το κλιπ κτλπ
Αλλα πιστεύω οτι η φετινές εμφανίσεις στο γκάζι ειναι απο τις καλύτερες τα τελευταία χρόνια και σε ερμηνεία και σε όρεξη πάνω στην πίστα και σε προγράμμα
Σε ερμηνεία και σε πρόγραμμα ούτε μια στο εκατομμύριο.Συμφωνώ με τον ηλία η τελευταία καλή χρονιά ήταν στο fantasia.Από το teatro και μετά έπεσε.Απλά φέτος έχουμε τρομερό ήχο.Τώρα από όρεξη στην πίστα δεν ξέρω ίσως.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Ερμηνευτικά αυτό το Π/Σ πρέπει να ήταν το καλύτερο του... από βιντεάκια ότι είδα.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Εξαιρετική ερμηνεία στην "Διαθήκη" και "Ενα με τη Νύχτα".
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

μπορει καποιος να μου στειλει Pm βιντεακια απο αυτες τις ημερες γιατι δεν βρισκω τπτ στο youyube; αν μπορει κ απ το προιγουμενο Σκ. ευχαριστω.
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Κοιτάξτε ερμηνευτικά για μένα το μόνο που θα συμφωνήσω είναι στο 2ο πρόγραμμα με τα χορευτικά ότι δεν με εντυπωσιάζει όπως παλιότερα, απ' την άλλη σε κάποια τραγούδια πχ Σώμα μου, Στέλλα σμυρνιά Γενέθλια κτλ νομίζω όσο πέρναει ο καιρός τόσο καλύτερα... ίσως ταιριάζει η πιο "βαρια" φωνή.. Τώρα βεβαία παρατηρώ και γω κάποιες μικρές δυσκολίες όταν ερμηνευεί για τις οποίες ευθύνεται το κάπνισμα αποκλειστικά και μόνο δεν φταίει ούτε η εγχείριση προ 15ετίας ούτε τπτ ΤΟ ΚΩΛΟΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ... τώρα πως το γύρισε στο κάπνισμα στα γεράματα τι να πω... από την άλλη δε μας πέφτει και λόγος...χαχααα
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Καλά ας τον χαρούμε τώρα που μπορούσε γιατί σε μια 3ετία πάνω κάτω τον βλέπω σαν τον Καρρά...
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »

Σίγουρα λόγω ηλικίας έχουμε μια μικρή πτώση κ λογικό αλλά σε σχέση με τα 500ρακια που κυκλοφορούν στην νύχτα η Φεράρι ακόμα μαρσαρει τις νυχτες στις αθηναϊκές πίστες!!!
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

jdarmody έγραψε: Κυρ Δεκ 23, 2018 6:33 pm Καλά ας τον χαρούμε τώρα που μπορούσε γιατί σε μια 3ετία πάνω κάτω τον βλέπω σαν τον Καρρά...
Ο Νοτης δεν θα γινει καρρας ΠΟΤΕ!
Ο νοτης ουτε χρονιες καταχρησεις εχει σαν τον καρρα,ουτε 200 κιλα ειναι. Ο νοτης θα εχει μια πορεια σαν του μητροπανου.η αλλοιωση του θα ειναι μονο ηλικιακα αλλα θα παραμενει σοβαρος και κυριαρχος στην πιστα.ο καρρας ειναι αλλη περιπτωση...........
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

sotirakos έγραψε: Κυρ Δεκ 23, 2018 6:54 pm
jdarmody έγραψε: Κυρ Δεκ 23, 2018 6:33 pm Καλά ας τον χαρούμε τώρα που μπορούσε γιατί σε μια 3ετία πάνω κάτω τον βλέπω σαν τον Καρρά...
Ο Νοτης δεν θα γινει καρρας ΠΟΤΕ!
Ο νοτης ουτε χρονιες καταχρησεις εχει σαν τον καρρα,ουτε 200 κιλα ειναι. Ο νοτης θα εχει μια πορεια σαν του μητροπανου.η αλλοιωση του θα ειναι μονο ηλικιακα αλλα θα παραμενει σοβαρος και κυριαρχος στην πιστα.ο καρρας ειναι αλλη περιπτωση...........
Δεν ακριβολογώ ότι θα γίνει ακριβώς σαν τον Καρρά. Παραμένει αξιοπρεπέστατος και ανατριχιαστικός σε πολλές ερμηνείες του, αλλά δυστυχώς τα χρόνια σε συνδυασμό με το τσιγάρο αρχίζουν να φαίνονται. Ας τον απολαύσουμε όσο μπορούμε.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »


Άμα τον αφήνανε και να τραγούδησει...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Απάντηση