Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από SFAKattack10 »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Ιαν 12, 2019 4:34 pm Εβλεπα για παράδειγμα χθες το Open και κάθε μία ώρα έπαιζε το σποτάκι του "Αθηνών Αρένα", το ίδιο και ο ΣΚΑΙ και δεν ξέρω εάν έχουν δώσει το σποτ και σε άλλα κανάλια.
Μέχρι και στο kontra channel έχουν δώσει σποτ.
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από sotirakos »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Ιαν 12, 2019 4:34 pm
sotirakos έγραψε: Σάβ Ιαν 12, 2019 1:45 pm Επιασαν τοπο τελικα οι προσκλησεις που εδωσε το sport24 και γεμισε το μαγαζι.παλι καλα...
50 άτομα μπήκαν με προσκλήσεις και από τους δύο σταθμούς. Με 50 άτομα δεν γεμίζει κανένας χώρος 2000 ατόμων και βάλε. Αφήστε που δεν συμφέρει κανέναν επιχειρηματία να βάζει τσάμπα στο μαγαζί του κόσμο. Το "Γκάζι Live" θα έπρεπε να επαναφέρει τα τηλεοπτικά σποτάκια του σχήματος, τα οποία έχω καιρό να δω. Εβλεπα για παράδειγμα χθες το Open και κάθε μία ώρα έπαιζε το σποτάκι του "Αθηνών Αρένα", το ίδιο και ο ΣΚΑΙ και δεν ξέρω εάν έχουν δώσει το σποτ και σε άλλα κανάλια. Του δικού μας σχήματος έπαιξε αρκετά μία εβδομάδα πριν την πρεμιέρα και άλλη μία μετά την έναρξη και πλέον δεν το πετυχαίνεις εύκολα. Παίζει μία φορά στις 02:00 και 03:00 που λίγος κόσμος βλέπει τηλεόραση. Του Αθηνών Αρένα από τις 15:00 μέχρι τις 18:00 που έβλεπα χθες έπαιζε μία φορά κάθε μία ώρα.
Φιλε σκορπιον "ειρωνικο" ηταν το σχολιο μου...καθε αλλο παρα αναγκη εχει ο Νοτης 15 προσκλησεις!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από Scorpion86 »

Πίτα το μαγαζί και απόψε... :guitar:
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από SFAKattack10 »

Καλα οι λαλακες του fb βγαλανε τα live video, παλια ανοιγε ενας χαρτης και τωρα τιποτα.
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από Dimitris96 »

SFAKattack10 έγραψε: Κυρ Ιαν 13, 2019 2:11 am Καλα οι λαλακες του fb βγαλανε τα live video, παλια ανοιγε ενας χαρτης και τωρα τιποτα.
Ναι ρε! Περίμενα ένα λαϊβ ενός φίλου και μου το έβγαλε 3 λεπτά αργότερα...
Οτι να ναι
Notis Sfakianakis
anemos7
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2018 4:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από anemos7 »

Καλησπέρα και πάλι παιδιά , φέτος δεν έχω παει στο μαγαζί γιατί λείπω συνέχεια σε ταξίδια ... θα πάω την επόμενη εβδομάδα ... φίλοι μου που πηγαίνουν συχνά ( χρονια τώρα ) μου λένε ότι το μαγαζί παει σφαίρα

Στεναχωριέμαι όμως από τα βιντεάκια που βλέπω και άκουω με τον τρόπο που ο Νότης τραγουδάει ... υπάρχουν μαγικες στιγμές αλλά και πολλές στιγμές που απλά απαγγέλει χωρίς καμία μελωδικότητα

Τον ακούω από τα πρώτα του χρόνια δεν έχω χάσει καμία
Χρονια του και είμαι μεγάλος υποστηρικτής του

Αλλά αυτό που ακούω δεν μου αρέσει για Νότη
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από Dimitris96 »

anemos7 έγραψε: Κυρ Ιαν 13, 2019 6:58 am Καλησπέρα και πάλι παιδιά , φέτος δεν έχω παει στο μαγαζί γιατί λείπω συνέχεια σε ταξίδια ... θα πάω την επόμενη εβδομάδα ... φίλοι μου που πηγαίνουν συχνά ( χρονια τώρα ) μου λένε ότι το μαγαζί παει σφαίρα

Στεναχωριέμαι όμως από τα βιντεάκια που βλέπω και άκουω με τον τρόπο που ο Νότης τραγουδάει ... υπάρχουν μαγικες στιγμές αλλά και πολλές στιγμές που απλά απαγγέλει χωρίς καμία μελωδικότητα

Τον ακούω από τα πρώτα του χρόνια δεν έχω χάσει καμία
Χρονια του και είμαι μεγάλος υποστηρικτής του

Αλλά αυτό που ακούω δεν μου αρέσει για Νότη
Καταλαβαίνει τωρα και ο τελευταίος Γιατι κανει παντα τοσο πολλές διακοπές ; Κουράστηκε φιλε !
Παει ασταμάτητα απο χειμώνα 2017 μέχρι τωρα, χωρις κανένα μεγάλο διάλειμμα...
Φυσικά φταίει και το κωλο τσιγάρο, αλλα και συτο που ειπα
Notis Sfakianakis
stojakovits13
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2016 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από stojakovits13 »

Καλη χρονια με υγεια ευχομαι στον καθενα ξεχωριστα!!!Εχω καιρο να γραψω και διαβαζω τακτικα τα σχολια και τις συζητησεις για τον αγαπημενο μας καλλιτεχνη....Θελω να αναφερθω σε καποια θεματα που παρατηρησα εγω....Θεωρω οτι το σχημα οτι θα εχει καλη πορεια με Παολα και ηδη αυτο φαινεται ανεξαρτητα αν για τα δικα μου γουστα η Παολα ειναι η χειροτερη επιλογη!!!!Ηδη οτι ο Νοτης εμφανιζεται σε τετοιας χωρητικοτητας μαγαζια ακομη με προσελευση 3500 ατομα το διημερο ειναι τεραστια επιτυχια τηρουμενων των συνθηκων... και εξηγω το εξης....Ο Νοτης ειναι αποκλεισμενος απο παντου και μην ξεχναμε οτι ειναι η 3η εμφανιση σε διαστημα 1 ετους(αναφερομαι για Αθηνα μονο) και ουσιαστικα χωρις να παρουσιαζει οτιδηποτε καινουργιο(εννοω στα τραγουδια που ερμηνευει).Οποτε με δεδομενο αυτο και καποια σκαμπανεβασματα να εχει η προσελευση το προσημο θα ειναι θετικο και θα προχωρησει το μαγαζι.Τωρα ομως θελω να περασω και να σχολιασω το βασικο για μενα ζητημα που θα επρεπε για μενα να προβληματιζει πιο πολυ και οχι η προσελευση τοσο.Ξεκαθαριζω οτι δεν εχω παει φετος στο μαγαζι και διαβαζω τα σχολια σας και βλεπω τα βιντεακια που ανεβαινουν.Αυτο που με προβληματιζει ειναι η αποδοση του Νοτη και η διαθεση του στις εμφανισεις πλεον.Και για να γινω πιο συγκεκριμενος....
1.Δεν γινεται να διαβαζει και να ξεχναει στιχους σχεδον σε καθε τραγουδι.....εβλεπα προχθες ενα βιντεο με το φως μου και την δευτερη στροφη την ξεχασε εντελως....Ανεπιτρεπτο...Πλεον παιζει τα ιδια τραγουδια με διαφορετικη σειρα και παλι τα διαβαζει τα περισσοτερα....Δεν ειναι ομορφη εικονα για εκεινον....
2.Αφηνει παρα πολλα τραγουδια να τα λεει ο κοσμος....εμφανιζεται που εμφανιζεται πιο λιγο και τραγουδαει σημεια ο κοσμος....σχεδον τα μισα ρεφρεν σε ολα τα τραγουδια....με συγχωρειτε αλλα δε παω για να ακουσω τα δυο ρεφρεν απο το καθε τραγουδι απο το διπλανο μου και οχι απο το Νοτη......
3.Πλεον και η αποδοση της φωνης παρουσιαζει μεγαλη πτωση....δεν ξερω αν φταιει το τσιγαρο ή η ηλικια παντως το γεγονος ειναι οτι μιλαμε δυστυχως για αλλου ειδους ερμηνειες....πολυ κατωτερες δυστυχως....Παρακολουθησα ενα βιντεακι προσφατο με το για σενανε φοβαμαι και αυτο που ειδα ηταν απογοητευτικο δυστυχως....
4.Και θεωρω με εξαιρεση την συνεργασια με Καρρα το ωραριο στο μαγαζι ειναι εξαντλητικο αν θελει καποιος να δει το Νοτη μεχρι τελους....δλδ του να πηγαινεις 11 και να περιμενεις αν θα πει καποια μπαλαντα πιο ξεχασμενη στις 5.30ή 6 παρα κουραζει....δεν γινεται να βγαινει για δευτερο προγραμμα στις 4.30....
Για να καταληξω.....θεωρω οτι ειναι πολυ ωραιο που ο αγαπημενος μας τραγουδιστης ειναι τοσο ενεργος με συνεχομενες εμφανισεις.....αλλα το ζητημα ειναι πλεον τι δινει στον κοσμο;;;;μηπως δλδ καλυτερα θα ηταν να μαζευτει λιγο η ποσοτητα των εμφανισεων και να ανεβει η ποιοτητα και η διαθεση;;;;;Γτ πολλα απ τα βινετο πλεον που ανεβαινουν δημιουργουν προβληματισμο για αυτο που τοσα χρονια ηταν ανεπαφο και απο τους ορκισμενους εχθρους του Νοτη....της φωνητικης του αποδοσης και της διαθεσης.....Εθεσα καποιους προβληματισμους για την κατασταση και περαιτερω πορεια του καλλιτεχνη....
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από Scorpion86 »

Γιαννιά και Αρσενίου ανέβασε χθες στην πίστα η Παολα;
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Siempre
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2016 11:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από Siempre »

Συμφωνώ. Το είχα πει και παλιότερα. Θέλει ξεκούραση ο Νότης, είναι μεγάλη η διαφορά στην φωνή του. Τρέμω στην ιδέα ότι θα ανέβει και Θεσσαλονίκη. Ας κόψει το τσιγάρο και ας τραγουδάει 2-3 μήνες Αθήνα και 1 μήνα Θεσσαλονίκη. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν λόγο, δουλεύει απ το 2017 χωρίς διάλειμμα. Ανεβάζει και ο Κασσάμπαλης βίντεο στο φβ, με πολύ κακές ερμηνείες. Γενικά βγαίνει προς τα έξω ένας ερασσιτεχνισμός και μια διάθεση ότι δεν τους νοιάζει πλέον οι εικόνα του καλλιτέχνη. https://mobile.facebook.com/permalink.p ... rdc=1&_rdr
Άβαταρ μέλους
S_Mesogeios
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 9:48 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από S_Mesogeios »

Συμφωνώ με τους από πάνω,η φωνή είναι σε πτωτικη πορεία με αποτέλεσμα να αλλάζει τόνους για να μην ζορίζεται και βγαίνει σχεδόν σαν άλλο τραγούδι
Νυκτώνει στην Μεσόγειο
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από nikosp »

Οσον αφορα το οτι δινει μικροφωνο στα ρεφρεν στον κοσμο πιστευω οτι αυτο που μας ξενερωνει ειναι οτι πλεον δεν τραγουδαει πολυ ο κοσμος απο κατω.Παλιοτερα εδινε μικροφωνο στο για σενανε φοβαμαι ή στο δεν σε χρειαζομαι πχ και γινοταν ο χαμος απο κατω.Τωρα αφου βλεπεις οτι δεν τραβαει πες το εσυ τι να κανουμε.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
Johny-rex
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Σάβ Απρ 16, 2016 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από Johny-rex »

πολυ γκρίνια ρε μάγκες...

Όπως είχε πει ο Σκόρπιον ας το απολαμβάνουμε όσο κρατάει ακόμα, εγώ πάντως γουστάρω να βλέπω (και να ακούω τα τελευταία βιντεάκια που ανεβαίνουν), όσο αναφορά πχ το Νταβατζή η ίωση τον είχε καταβάλει με αποτέλεσμα να το πει όπως όπως και στο τέλος και ο ίδιος αυτοσαρκάζεται...

Συμφωνώ απόλυτα με το τσιγάρο μακάρι να το κόψει ας του το μεταφέρει κάποιος...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από jdarmody »

Johny-rex έγραψε: Κυρ Ιαν 13, 2019 4:10 pm πολυ γκρίνια ρε μάγκες...

Όπως είχε πει ο Σκόρπιον ας το απολαμβάνουμε όσο κρατάει ακόμα, εγώ πάντως γουστάρω να βλέπω (και να ακούω τα τελευταία βιντεάκια που ανεβαίνουν), όσο αναφορά πχ το Νταβατζή η ίωση τον είχε καταβάλει με αποτέλεσμα να το πει όπως όπως και στο τέλος και ο ίδιος αυτοσαρκάζεται...

Συμφωνώ απόλυτα με το τσιγάρο μακάρι να το κόψει ας του το μεταφέρει κάποιος...
Συμφωνώ με όλους, αλλά κλίνω και εγώ προς αυτήν την προσέγγιση. Κανείς δεν μπόρεσε να νικήσει τα σημάδια του χρόνου παιδιά. Θέλω να πιστεύω ότι γνωρίζει και ο Νότης τι πρέπει να κάνει για να προστατεύσει τον εαυτό του και κατ' επέκταση τη φωνή του. Συμφωνώ πάρα πολύ με το θέμα του ωραρίου. Δεν αντέχεται πράγματι.
Νομίζω θα συμφωνήσω και με κάτι που είχε πει ο Ηλίας αν θυμάμαι καλά κάποια στιγμή, με αφορμή το πρόγραμμα βέβαια. Ο τρόπος που λειτουργεί ο Νότης τελευταία, τεράστια μαγαζιά, μεγάλες συνεργασίες, συνεχείς εμφανίσεις, μέτριες ερμηνείες, ίδιο πρόγραμμα, μπορεί να του εξασφαλίζουν σχετικά επιτυχημένες σεζόν, αλλά στο τέλος καταλήγουν να ''ξενερώσουν'' τους ίδιους τους θαυμαστές του.
Δε ξέρω βέβαια αν υπάρχει άλλη λύση. Νότης σε πιο μικρό μαγαζί και μόνος του (στυλ Βίσση ας πούμε) πάλι δεν μου κάθεται καλά. Νότης με λιγότερης διάρκειας πρόγραμμα, ούτε για αστείο. Τι να πω..Ας τον απολαύσουμε όσο τον έχουμε, είναι μεγάλος ακόμα κι έτσι.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από Tsachno21 »

jdarmody έγραψε: Κυρ Ιαν 13, 2019 4:20 pm
Johny-rex έγραψε: Κυρ Ιαν 13, 2019 4:10 pm πολυ γκρίνια ρε μάγκες...

Όπως είχε πει ο Σκόρπιον ας το απολαμβάνουμε όσο κρατάει ακόμα, εγώ πάντως γουστάρω να βλέπω (και να ακούω τα τελευταία βιντεάκια που ανεβαίνουν), όσο αναφορά πχ το Νταβατζή η ίωση τον είχε καταβάλει με αποτέλεσμα να το πει όπως όπως και στο τέλος και ο ίδιος αυτοσαρκάζεται...

Συμφωνώ απόλυτα με το τσιγάρο μακάρι να το κόψει ας του το μεταφέρει κάποιος...
Συμφωνώ με όλους, αλλά κλίνω και εγώ προς αυτήν την προσέγγιση. Κανείς δεν μπόρεσε να νικήσει τα σημάδια του χρόνου παιδιά. Θέλω να πιστεύω ότι γνωρίζει και ο Νότης τι πρέπει να κάνει για να προστατεύσει τον εαυτό του και κατ' επέκταση τη φωνή του. Συμφωνώ πάρα πολύ με το θέμα του ωραρίου. Δεν αντέχεται πράγματι.
Νομίζω θα συμφωνήσω και με κάτι που είχε πει ο Ηλίας αν θυμάμαι καλά κάποια στιγμή, με αφορμή το πρόγραμμα βέβαια. Ο τρόπος που λειτουργεί ο Νότης τελευταία, τεράστια μαγαζιά, μεγάλες συνεργασίες, συνεχείς εμφανίσεις, μέτριες ερμηνείες, ίδιο πρόγραμμα, μπορεί να του εξασφαλίζουν σχετικά επιτυχημένες σεζόν, αλλά στο τέλος καταλήγουν να ''ξενερώσουν'' τους ίδιους τους θαυμαστές του.
Δε ξέρω βέβαια αν υπάρχει άλλη λύση. Νότης σε πιο μικρό μαγαζί και μόνος του (στυλ Βίσση ας πούμε) πάλι δεν μου κάθεται καλά. Νότης με λιγότερης διάρκειας πρόγραμμα, ούτε για αστείο. Τι να πω..Ας τον απολαύσουμε όσο τον έχουμε, είναι μεγάλος ακόμα κι έτσι.
Για εμένα ήτανε λίγο άστοχο το καλοκαιρινό στο ακρωτήρι.. Πιστεύω εάν είχε ξεκουραστεί 3-4 μήνες θα ήτανε πολύ καλύτερος τώρα... Δεν είναι όπως παλιά για να μπορέσει να πάει μια χρονιά σερί χειμώνα καλοκαίρι... Νομίζω του κοστίζει αυτό.. Κουτσά στραβά θα την βγάλει την φετινή σεζόν αλλά το καλοκαίρι καλό θα ήτανε να ξεκουραστεί.. Και αν γίνεται να κόψει και το κάπνισμα😂.. Τωρα για αυτό που λες σε στυλ Βισση νομίζω είναι ακόμα νωρίς για τον Νοτη να πάει σε τέτοιες λύσεις.. Ίσως σε κάποια χρόνια θα ήτανε καλό να το κάνει και να γίνονται μόνο Νοτικες βραδιές..
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από J&B »

Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από Dimitris96 »

J&B έγραψε: Κυρ Ιαν 13, 2019 5:34 pm
Ρε παιδιά απο κινητό Γιατι δεν φαίνεται το βίντεο κάθε φορά;;;
Notis Sfakianakis
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από sotirakos »

Ουτε σε μενα φαινονται τα βιντεο. Μαγδα δεν φτιαχνεται καπως αυτο το προβλημα;;;
Skorpios268
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 11:00 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από Skorpios268 »

συνεχίζω να μην βλέπω τα βίντεο ούτε με chrome ούτε με firefox ούτε με edge και φυσικά το ίδιο συμβαίνει και σε κινητά.Το τραγούδι νταβατζής το είπε και στις 11/01/19 υπάρχει βίντεο εδώ https://www.youtube.com/watch?v=1gNbyR0Daeg εδώ τον ακούω πολύ καλύτερα.
είναι προφανές ο,τι όταν ο Νότης είναι κρυωμένος υπάρχει θέμα.
johnytzitzi
Δημοσιεύσεις: 776
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2013 1:14 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Δημοσίευση από johnytzitzi »

Όσους δεν σας ανοίγει το video κάντε σαν να θέλετε “παράθεση” και βάλτε το link στο youtube.
Scorpion86 έγραψε: Κυρ Ιαν 13, 2019 1:11 pm Γιαννιά και Αρσενίου ανέβασε χθες στην πίστα η Παολα;
Σωστός!!! Είδικα τον Γιαννιά τον κράτησε να πει 3 τραγούδια.
Κρύβομαι απ’ τα παιχνίδια τα στημένα
Απάντηση