Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Ιδιαίτερη ικανοποίηση να βλέπεις αρκετό κόσμο αυτές τις μέρες λόγω του Μακεδονικού να ανεβάζει τραγούδια του Νότη όπως το "Πατρίδα μου", το "Μα εγώ είμαι Ελληνας", "Είδα στον Υπνο μου". Είναι στιγμές που λες ότι δικαιώνεται αυτός ο άνθρωπος για τα τραγούδια, τα μη εμπορικά, που επιλέγει να πει κατά καιρούς. Και την ίδια ώρα βλέπεις άλλο καλλιτέχνη που πρόσφατα είχε απασχολήσει με τα όσα είπε, να πηγαίνει να κλείνει συναυλία στα Σκόπια. Πρέπει να την ακύρωσε βέβαια μετά τις τελευταίες πολιτικές εξελίξεις κι αφού έγινε θέμα σε πάνελ καναλιών της B.Ελλάδας και έτσι βάλανε άλλον Ελληνα τραγουδιστή εκείνη την βραδιά. Επαγγελματίας είναι να μου πεις, μπορεί να τραγουδάει όπου θέλει...

Υ.Γ. Περίπου 2300 άτομα απόψε στο Γκάζι. Sold Out...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Ιαν 26, 2019 1:45 am Ιδιαίτερη ικανοποίηση να βλέπεις αρκετό κόσμο αυτές τις μέρες λόγω του Μακεδονικού να ανεβάζει τραγούδια του Νότη όπως το "Πατρίδα μου", το "Μα εγώ είμαι Ελληνας", "Είδα στον Υπνο μου". Είναι στιγμές που λες ότι δικαιώνεται αυτός ο άνθρωπος για τα τραγούδια, τα μη εμπορικά, που επιλέγει να πει κατά καιρούς. Και την ίδια ώρα βλέπεις άλλο καλλιτέχνη που πρόσφατα είχε απασχολήσει με τα όσα είπε, να πηγαίνει να κλείνει συναυλία στα Σκόπια. Πρέπει να την ακύρωσε βέβαια μετά τις τελευταίες πολιτικές εξελίξεις κι αφού έγινε θέμα σε πάνελ καναλιών της B.Ελλάδας και έτσι βάλανε άλλον Ελληνα τραγουδιστή εκείνη την βραδιά. Επαγγελματίας είναι να μου πεις, μπορεί να τραγουδάει όπου θέλει...

Υ.Γ. Περίπου 2300 άτομα απόψε στο Γκάζι. Sold Out...
Πραγματικά μέσα στο μυαλό μου είσαι σήμερα Σκορπιέ. Εγώ σαν βέρος Θεσσαλονικιός θα προσθέσω ότι η συμφωνία των Πρεσπών είναι εθνικά επιζήμια. Μία νηφάλια προσέγγιση της βαλκανικής ιστορίας αποδεικνύει ότι όταν μπαίνουν ζητήματα εθνότητας ή και γλώσσας μεταξύ δύο βαλκανικών κρατών το πράγμα δεν εξελίσσεται ποτέ ομαλά. Και αν κάποιος λέει για "Μακεδονομάχους", μάλλον δεν αντιλαμβάνεται τι μπορεί να συμβεί και σε άλλες περιφέρειες της πατρίδας μας (Αλβανία-Ήπειρος, Θράκη-Τουρκία, Αιγαίο-Τουρκία, Κύπρος-Τουρκία και ποιος ξέρει τι ακόμα) τώρα που φτιάξαμε προηγούμενο με Βόρεια-Νότια ή Δυτική-ΑΝατολική. Το καλύτερο θα ήταν να μην είχαμε ποτέ τέτοιες έγνοιες, αλλά δυστυχώς δεν είμαστε η Ελβετία ή κάποιο σκανδιναβικό κράτος. Έχουμε γείτονες που όλοι τους θα έπαιρναν κομμάτι ή κομμάτια της χώρας μας αμέσως αν μπορούσαν.

Όσον αφορά τον Νότη, μπορεί τα κοινωνικά του να μην αρέσουν σε όλους και να αποκλείονται από όλα τα πουλημένα ραδιόφωνα, αλλά αποδεικνύονται όλα προφητικά. "Είδα στον ύπνο μου και κόντεψα να μείνω, τον Μέγα Αλέξανδρο στους βάρβαρους να δίνω!". Μόνο που χθες ο εφιάλτης έγινε πραγματικότητα, αφού ''300 βρίσκω άλλους αγκαζέ με τους μεγάλους, κι αντί το μολών λαβέ τους με πουλάνε με τα ναι τους''. Μετά αν βγει ο Νότης και αρχίσει και τα χώνει σε όλο το πολιτικό σύστημα θα είναι ο ακραίος, ο μυστήριος και όλα τα συναφή... Και αφού δυστυχώς επιμένουμε να αναδεικνύουμε ανθρώπους που πολύ εύκολα διαστρεβλώνουν τη λαϊκή βούληση και ανησυχούν μόνο για τη βόλεψή τους, μετεωριζόμενοι από κόμμα σε κόμμα αρκεί να βρίσκονται στο προσκήνιο, ''Ντροπή σε όλους μας μα πιο πολύ σ' εκείνους''.

Καλημέρα σε όλα τα παλιόπαιδα του Forum.
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Φωνητικά χθες σε 2,3 βίντεο με τραγούδια που είναι
καθαρά ερμηνείας ο άνθρωπος ήταν...Κ@ΥΛ@.Ναι μεν δεν είναι όπως παλιά αλλά δεν ξέχασε και να τραγουδάει... είπαμε.Ξεκάθαρα ήταν άρρωστος στα βίντεο της Πρωτοχρονιάς που έχει ο Κασσάμπαλης.
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Ο Μουκίδης συνεχίζει να προκαλεί... Ανέβασε ένα ποστ για την Μακεδονία στο Facebook και από κάτω ένας στέλνει στα σχόλια το Ξυπνάτε Ρε... Και απαντάει ο Μουκίδης "Άσε.... Το είδαμε και αυτό το νούμερο... Όλα για τα φράγκα.."
Και ερωτώ εγώ.. Γιατί μουκιδη δεν βγαίνεις σε κάποιο κανάλι τώρα που έχεις πάρει φόρα και τα έχεις γυρίσει όλα να μας πεις ακριβώς τι σου έχει κανει ο Νοτης... Να μας μιλήσεις για τις αλήθειες σου... Αντε γιατί κουράστηκα με αυτόν... Είπαμε έχει γράψει διαμάντια αλλά δεν αντέχω άλλο με τον γραφικό!
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Έχει πει τι του έχει κάνει. Τον ενόχλησε ότι είπε τους Έλληνες τεμπέληδες. Το γεγονός ότι φτάνει βέβαια στο σημείο να τον αποκαλεί ''νούμερο'' είναι ενδεικτικό του επιπέδου του. Και να θυμίσω ότι ο Μουκίδης το έχει ξανακάνει και στο παρελθόν αυτό, να κατηγορεί δηλαδή το Νότη. Τότε οι Νοτικοί ζούσαν με το όνειρο να ξαναπεί ο Νότης Μουκίδη. Ε και που έγινε καταλάβαμε τίποτα; Σιγά τα τραγούδια..Προφανώς η βαθύτερη αιτία της συμπεριφοράς του Μουκίδη είναι κάποια απόρριψη από το Νότη.
Έχει γράψει για τη Θεοδωρίδου βλέπω. Αμέσως τον απορρόφησε το αντι-νοτικό στρατόπεδο..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

jdarmody έγραψε: Σάβ Ιαν 26, 2019 1:38 pm Έχει πει τι του έχει κάνει. Τον ενόχλησε ότι είπε τους Έλληνες τεμπέληδες. Το γεγονός ότι φτάνει βέβαια στο σημείο να τον αποκαλεί ''νούμερο'' είναι ενδεικτικό του επιπέδου του. Και να θυμίσω ότι ο Μουκίδης το έχει ξανακάνει και στο παρελθόν αυτό, να κατηγορεί δηλαδή το Νότη. Τότε οι Νοτικοί ζούσαν με το όνειρο να ξαναπεί ο Νότης Μουκίδη. Ε και που έγινε καταλάβαμε τίποτα; Σιγά τα τραγούδια..Προφανώς η βαθύτερη αιτία της συμπεριφοράς του Μουκίδη είναι κάποια απόρριψη από το Νότη.
Έχει γράψει για τη Θεοδωρίδου βλέπω. Αμέσως τον απορρόφησε το αντι-νοτικό στρατόπεδο..
Αυτό το γνωρίζω ότι το έχει πει... Αλλα έχει πει και άλλα πιο πρόσφατα... Οτι ο Νοτης δεν βγαίνει να πει την αλήθεια και τέτοια... Για αυτά μίλησα.. Νομίζω ότι η στάση του Νοτη τον έχει ξεφτυλισει τον Μουκιδη... Το ότι ο Νοτης δεν ασχολείται καν με αυτά που λέει ο Μουκίδης διότι έχει αντιληφθεί το ότι έχει καταντήσει γραφικός νομίζω έχει πονέσει πολύ τον Μουκιδη... Γι αυτό συνεχίζει κιόλας..
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Στην εκπομπη της Γερμανου για την αλλη εβδομαδα ειναι υποψηφιος ο Νοτης στα τραγουδια 《ανεξαρτησιας》 με το δεν σε χρειαζομαι.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

nikosp έγραψε: Σάβ Ιαν 26, 2019 4:40 pm Στην εκπομπη της Γερμανου για την αλλη εβδομαδα ειναι υποψηφιος ο Νοτης στα τραγουδια 《ανεξαρτησιας》 με το δεν σε χρειαζομαι.
Πως μπορούμε να ψηφίσουμε;
Υ.Γ Είδα και τις άλλες υποψηφιότητες... Νομίζω θα βγει πρώτος ο Νοτης και σε αυτή την κατηγορία..
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Tsachno21 έγραψε: Σάβ Ιαν 26, 2019 5:24 pm
nikosp έγραψε: Σάβ Ιαν 26, 2019 4:40 pm Στην εκπομπη της Γερμανου για την αλλη εβδομαδα ειναι υποψηφιος ο Νοτης στα τραγουδια 《ανεξαρτησιας》 με το δεν σε χρειαζομαι.
Πως μπορούμε να ψηφίσουμε;
Υ.Γ Είδα και τις άλλες υποψηφιότητες... Νομίζω θα βγει πρώτος ο Νοτης και σε αυτή την κατηγορία..
Νομίζω απλά αφήνεις σχόλιο με αυτό το τραγούδι που θες να βγει πρώτο και στο τέλος μετράνε τα σχόλια για κάθε τραγούδι.Αυτην την στιγμή φαίνεται να υπερτερεί το ανήκω σε μένα του Μαζωνάκη
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Δεν σε Χρειάζομαι προηγείται και ακολουθεί ο Μαζωνάκης.

Υ.Γ. Ήταν και η Φουρεραι χθες στο μαγαζί;
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Έκανε καμία δήλωση ο Νότης για τα γεγονότα; Είπε και το Ξυπνάτε Ρε χθες.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Βαλτε ενα λινκ να ψηφισουμε κι εμεις...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Πρέπει να πατήσετε ότι "Ακολουθείτε" την σελίδα γιατί αλλιώς δεν επιτρέπει τα σχόλια.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Mixalisvolos
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 8:17 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mixalisvolos »


Τρομερό βίντεο
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Ανατριχιαστικό...

Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Και αυτό..Θα έπρεπε να σηκωθείτε όλοι όρθιοι να χειροκροτάτε θαμώνες του κ@λου...Όσα και να πονάει τους άλλους, τα τελευταία 20 χρόνια και ιδίως στα κρίσιμα χρόνια της τελευταίας δεκαετίας κοινωνικό τραγούδι στην Ελλάδα υπηρετεί και μπορεί να υποστηρίξει μόνο ο Νότης Σφακιανάκης με την ροή των γεγονότων μάλιστα να τον δικαιώνει συνεχώς. Ο κορυφαίος σύγχρονος Έλληνας τραγουδιστής.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Ειδα βίντεο τον Ρέμο να ερμηνεύει χθες το Απόγευμα θλιμμένο και σύγκρινα το ίδιο τραγούδι με το προχθεσινό βίντεο του κοντού...ακόμα κλαίω απ'τα γέλια με την προσπάθεια του Αντωνάκη.(Η Λιόλια ανέβασε το βίντεο, οποίος θέλει να μπει να γελάσει)
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Το πιο δυνατό διήμερο μετά τις γιορτές. Πανω από 4500 ατομα...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Είχαμε λίγο από Ενθύμιον την Παρασκευή. Απόγευμα θλιμμένο - Στέφανα (πράγματι για γέλια ο Αντωνάκης στο πρώτο). Χθες είπε και το Δυο Βοριάδες ο Νότης.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Άβαταρ μέλους
makis celica
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2015 1:02 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από makis celica »

Δειτε και αυτο μετα το 3 λεπτο
Απάντηση