Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Notisking
Δημοσιεύσεις: 173
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 09, 2018 11:36 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notisking »



Συναυλία στην Κύπρο!!! Από το 2006
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »


Νοτης 1987 στην Κω... Φανταστείτε να είχε βρει κάποιος τον Νοτη από μικρό και να ξεκίναγε την καριέρα του από 18 χρόνων όπως η Βισση π.χ... Πόσες τραγουδαρες ακόμα θα ακούγαμε...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Τελικά τι θα γίνει με το κλιπ του Καμία;Μάθαμε τίποτα;Πάντως το βίντεο με στίχους στο YouTube έχει πάρει φόρα και έχει φτάσει τις 520.000 περίπου προβολές .Φαίνεται ότι έχει αγαπηθεί αρκετά.
Άβαταρ μέλους
Mixalisvolos
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 8:17 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mixalisvolos »

Και μιας και αρχίσαμε τις απορίες, ο προγραμματισμός για το '' Μαζί εν Χορώ '' γνωρίζει κανείς ποιος είναι; Γιατί το 1,5 έτος για την κυκλοφορία της τριλογίας έχει πάει περίπατο.
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Στο #3 το Δεν σε χρειάζομαι στην εκπομπή της Γερμανού.Για την επόμενη εβδομάδα ειναι στην λίστα το Δίνει τα φιλια
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Notis7Arxontas έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 4:31 pm Στο #3 το Δεν σε χρειάζομαι στην εκπομπή της Γερμανού.Για την επόμενη εβδομάδα ειναι στην λίστα το Δίνει τα φιλια
Τώρα σοβαρά? Πλην του Μαζωνάκη ποιο άλλο ήταν από πάνω?

Υ.Γ. Sold out χθες, sold out και απόψε...Φωνητικά έχει ξεπεράσει πλήρως την ίωση.

Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 9:19 pm
Notis7Arxontas έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 4:31 pm Στο #3 το Δεν σε χρειάζομαι στην εκπομπή της Γερμανού.Για την επόμενη εβδομάδα ειναι στην λίστα το Δίνει τα φιλια
Τώρα σοβαρά? Πλην του Μαζωνάκη ποιο άλλο ήταν από πάνω?

Υ.Γ. Sold out χθες, sold out και απόψε...Φωνητικά έχει ξεπεράσει πλήρως την ίωση.

Το μου εισαι πλεον περιττος της βανδη :lol: :lol: :lol: :tourta:
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

nikosp έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 10:22 pm
Scorpion86 έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 9:19 pm
Notis7Arxontas έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 4:31 pm Στο #3 το Δεν σε χρειάζομαι στην εκπομπή της Γερμανού.Για την επόμενη εβδομάδα ειναι στην λίστα το Δίνει τα φιλια
Τώρα σοβαρά? Πλην του Μαζωνάκη ποιο άλλο ήταν από πάνω?

Υ.Γ. Sold out χθες, sold out και απόψε...Φωνητικά έχει ξεπεράσει πλήρως την ίωση.

Το μου εισαι πλεον περιττος της βανδη :lol: :lol: :lol: :tourta:
Και τώρα βλέπω πολλές ψήφους το "Να τη χαίρεσαι την καινούργια σου αγάπη, να τη χαίρεσαι και να με κερνάς φαρμάκι". Η σαπίλα, της σαπίλας, ω σαπίλα, αλλά να μου πεις εδώ υπάρχει κόσμος που ψηφίζει Χρύσπα... :lol: Εν τω μεταξύ πήγε χθες γνωστός μου στο Αθηνών Αρένα και μου έλεγε πως μετρούσαν οι θαμώνες την ώρα μέχρι να αποχωρήσει από την πίστα η συγκεκριμένη με τις τσιρίδες της και να εμφανιστεί ο Ρέμος. Οχι τίποτα άλλο γιατί διαβάσαμε εδώ μέσα για το πόσο υπέροχη είναι φωνητικά. Κάποτε ήταν, πλέον όχι. Σε αντίθεση με το αντίπαλον δέος την Βίσση που μπορεί να είναι μεγαλύτερης ηλικίας αλλά μια χαρά κρατιέται σε υψηλά επίπεδα ερμηνευτικά. Δεν παίζει δηλαδή ρόλο η ηλικία. Αν την έχεις την φωνή και ξέρεις πως να την προσέξεις εισαι αξιόλογος μέχρι και στα 65 σου. Αλλα δύο παραδείγματα ο Αδαμαντίδης και ο Αντύπας που βάζουν κάτω κάτι 25-30χρονους που υπερπροβάλλονται καθημερινά που είναι μονο tattoo, μαλλί και μόστρα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 10:38 pm
nikosp έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 10:22 pm
Scorpion86 έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 9:19 pm
Notis7Arxontas έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 4:31 pm Στο #3 το Δεν σε χρειάζομαι στην εκπομπή της Γερμανού.Για την επόμενη εβδομάδα ειναι στην λίστα το Δίνει τα φιλια
Τώρα σοβαρά? Πλην του Μαζωνάκη ποιο άλλο ήταν από πάνω?

Υ.Γ. Sold out χθες, sold out και απόψε...Φωνητικά έχει ξεπεράσει πλήρως την ίωση.

Το μου εισαι πλεον περιττος της βανδη :lol: :lol: :lol: :tourta:
Και τώρα βλέπω πολλές ψήφους το "Να τη χαίρεσαι την καινούργια σου αγάπη, να τη χαίρεσαι και να με κερνάς φαρμάκι". Η σαπίλα, της σαπίλας, ω σαπίλα, αλλά να μου πεις εδώ υπάρχει κόσμος που ψηφίζει Χρύσπα... :lol: Εν τω μεταξύ πήγε χθες γνωστός μου στο Αθηνών Αρένα και μου έλεγε πως μετρούσαν οι θαμώνες την ώρα μέχρι να αποχωρήσει από την πίστα η συγκεκριμένη με τις τσιρίδες της και να εμφανιστεί ο Ρέμος. Οχι τίποτα άλλο γιατί διαβάσαμε εδώ μέσα για το πόσο υπέροχη είναι φωνητικά. Κάποτε ήταν, πλέον όχι. Σε αντίθεση με το αντίπαλον δέος την Βίσση που μπορεί να είναι μεγαλύτερης ηλικίας αλλά μια χαρά κρατιέται σε υψηλά επίπεδα ερμηνευτικά. Δεν παίζει δηλαδή ρόλο η ηλικία. Αν την έχεις την φωνή και ξέρεις πως να την προσέξεις εισαι αξιόλογος μέχρι και στα 65 σου. Αλλα δύο παραδείγματα ο Αδαμαντίδης και ο Αντύπας που βάζουν κάτω κάτι 25-30χρονους που υπερπροβάλλονται καθημερινά που είναι μονο tattoo, μαλλί και μόστρα.
Τώρα που είπες Βίσση ξέρει κανένας πως τα πάει αυτή στο Hotel Ermou?
Υ.Γ Για την Μαλεα λίγο υπερβολικό αυτό με τις τσιριδες νομίζω.. Είναι καλή αλλά όχι τίποτα τρομερό... Για 2ο όνομα είναι μια χαρά..
Επίσης τώρα που το πήγε η κουβέντα πως θα σας φαινόταν η ιδέα σε λίγα χρόνια να προχωρήσει ο Νοτης σε μια επιλογή σαν της Βισση.. Δηλαδή σε ένα πιο μικρό μαγαζί και να το κρατάει μόνος του;;
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Tsachno21 έγραψε: Κυρ Φεβ 03, 2019 12:09 am Τώρα που είπες Βίσση ξέρει κανένας πως τα πάει αυτή στο Hotel Ermou?
Υ.Γ Για την Μαλεα λίγο υπερβολικό αυτό με τις τσιριδες νομίζω.. Είναι καλή αλλά όχι τίποτα τρομερό... Για 2ο όνομα είναι μια χαρά..
Επίσης τώρα που το πήγε η κουβέντα πως θα σας φαινόταν η ιδέα σε λίγα χρόνια να προχωρήσει ο Νοτης σε μια επιλογή σαν της Βισση.. Δηλαδή σε ένα πιο μικρό μαγαζί και να το κρατάει μόνος του;;
Νομίζω σαν μουσική παράσταση το είχε αρχικά η Βίσση και μετά έγινε καθαρά ένας χώρος που απολαμβάνεις ερμηνευτικά την Βίσση. Δε νομίζω να πάει ποτέ σε αυτό το στυλ ο δικός μας. Όταν ο δικός μας δει ότι δεν τραβάει ερμηνευτικά και δεν μπορεί να κρατάει μεγάλη πίστα, αυτόματα θα πάρει και την απόφαση να σταματήσει να τραγουδάει σεζόν. Και θα κάνει επιλεγμένες συναυλίες για λίγο ακόμα, ίσως για ένα τελευταίο live-επίλογο καριέρας με τα κορυφαία τραγούδια του μέσα, μέχρι να αποσυρθεί οριστικά. Απόψεις είναι αυτές, άλλος μπορεί να πιστεύει κάτι άλλο. Πάντως να τραγουδάει σε 300 και 400 άτομα δεν θα το κάνει ποτέ.

Υ.Γ. Ενδιαφέρον θα είχε μελλοντικά ένα σχήμα Νότης-Βίσση, δηλαδή ο κορυφαίος Ελληνας και κορυφαίας Ελληνίδα ερμηνεύτριας των τελευταίων τριάντα ετών και ένα τρίτο όνομα τύπου Μενιδιάτης. Στο οποίο φυσικά θα υπάρχουν ντουέτα των δυο τους πάνω στην πίστα, όχι όπως τα φετινά που είχαν συμφωνήσει στην αρχή της σεζόν και τελικά τα απέσυραν από το μενού.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Scorpion86 έγραψε: Κυρ Φεβ 03, 2019 12:39 am
Tsachno21 έγραψε: Κυρ Φεβ 03, 2019 12:09 am Τώρα που είπες Βίσση ξέρει κανένας πως τα πάει αυτή στο Hotel Ermou?
Υ.Γ Για την Μαλεα λίγο υπερβολικό αυτό με τις τσιριδες νομίζω.. Είναι καλή αλλά όχι τίποτα τρομερό... Για 2ο όνομα είναι μια χαρά..
Επίσης τώρα που το πήγε η κουβέντα πως θα σας φαινόταν η ιδέα σε λίγα χρόνια να προχωρήσει ο Νοτης σε μια επιλογή σαν της Βισση.. Δηλαδή σε ένα πιο μικρό μαγαζί και να το κρατάει μόνος του;;
Νομίζω σαν μουσική παράσταση το είχε αρχικά η Βίσση και μετά έγινε καθαρά ένας χώρος που απολαμβάνεις ερμηνευτικά την Βίσση. Δε νομίζω να πάει ποτέ σε αυτό το στυλ ο δικός μας. Όταν ο δικός μας δει ότι δεν τραβάει ερμηνευτικά και δεν μπορεί να κρατάει μεγάλη πίστα, αυτόματα θα πάρει και την απόφαση να σταματήσει να τραγουδάει σεζόν. Και θα κάνει επιλεγμένες συναυλίες για λίγο ακόμα, ίσως για ένα τελευταίο live-επίλογο καριέρας με τα κορυφαία τραγούδια του μέσα, μέχρι να αποσυρθεί οριστικά. Απόψεις είναι αυτές, άλλος μπορεί να πιστεύει κάτι άλλο. Πάντως να τραγουδάει σε 300 και 400 άτομα δεν θα το κάνει ποτέ.
Μόνο 400 άτομα παίρνει το Hotel Ερμού; Εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες ότι όταν νιώσει ότι δεν μπορεί άλλο να είναι σε καλό επίπεδο ερμηνευτικά θα σταματήσει εντελώς.. Το ξέρουμε και από τον χαρακτήρα του αυτό.. Πάντως και μόνο στην ιδέα ότι θα σταματήσει κάποια στιγμή ο Νοτης τρομάζω😂😂
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Tsachno21 έγραψε: Κυρ Φεβ 03, 2019 12:47 am
Scorpion86 έγραψε: Κυρ Φεβ 03, 2019 12:39 am
Tsachno21 έγραψε: Κυρ Φεβ 03, 2019 12:09 am Τώρα που είπες Βίσση ξέρει κανένας πως τα πάει αυτή στο Hotel Ermou?
Υ.Γ Για την Μαλεα λίγο υπερβολικό αυτό με τις τσιριδες νομίζω.. Είναι καλή αλλά όχι τίποτα τρομερό... Για 2ο όνομα είναι μια χαρά..
Επίσης τώρα που το πήγε η κουβέντα πως θα σας φαινόταν η ιδέα σε λίγα χρόνια να προχωρήσει ο Νοτης σε μια επιλογή σαν της Βισση.. Δηλαδή σε ένα πιο μικρό μαγαζί και να το κρατάει μόνος του;;
Νομίζω σαν μουσική παράσταση το είχε αρχικά η Βίσση και μετά έγινε καθαρά ένας χώρος που απολαμβάνεις ερμηνευτικά την Βίσση. Δε νομίζω να πάει ποτέ σε αυτό το στυλ ο δικός μας. Όταν ο δικός μας δει ότι δεν τραβάει ερμηνευτικά και δεν μπορεί να κρατάει μεγάλη πίστα, αυτόματα θα πάρει και την απόφαση να σταματήσει να τραγουδάει σεζόν. Και θα κάνει επιλεγμένες συναυλίες για λίγο ακόμα, ίσως για ένα τελευταίο live-επίλογο καριέρας με τα κορυφαία τραγούδια του μέσα, μέχρι να αποσυρθεί οριστικά. Απόψεις είναι αυτές, άλλος μπορεί να πιστεύει κάτι άλλο. Πάντως να τραγουδάει σε 300 και 400 άτομα δεν θα το κάνει ποτέ.
Μόνο 400 άτομα παίρνει το Hotel Ερμού; Εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες ότι όταν νιώσει ότι δεν μπορεί άλλο να είναι σε καλό επίπεδο ερμηνευτικά θα σταματήσει εντελώς.. Το ξέρουμε και από τον χαρακτήρα του αυτό.. Πάντως και μόνο στην ιδέα ότι θα σταματήσει κάποια στιγμή ο Νοτης τρομάζω😂😂
Δεν ξέρω πόσο χωράει, απλά είναι πολύ μικρο, ψιλοτρύπα.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Dimitris96
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2007 12:16 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dimitris96 »

Και ο Χρυσοβεργης σημερα παρών στον Ναο!
Notis Sfakianakis
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 10:38 pm
nikosp έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 10:22 pm
Scorpion86 έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 9:19 pm
Notis7Arxontas έγραψε: Σάβ Φεβ 02, 2019 4:31 pm Στο #3 το Δεν σε χρειάζομαι στην εκπομπή της Γερμανού.Για την επόμενη εβδομάδα ειναι στην λίστα το Δίνει τα φιλια
Τώρα σοβαρά? Πλην του Μαζωνάκη ποιο άλλο ήταν από πάνω?

Υ.Γ. Sold out χθες, sold out και απόψε...Φωνητικά έχει ξεπεράσει πλήρως την ίωση.

Το μου εισαι πλεον περιττος της βανδη :lol: :lol: :lol: :tourta:
Και τώρα βλέπω πολλές ψήφους το "Να τη χαίρεσαι την καινούργια σου αγάπη, να τη χαίρεσαι και να με κερνάς φαρμάκι". Η σαπίλα, της σαπίλας, ω σαπίλα, αλλά να μου πεις εδώ υπάρχει κόσμος που ψηφίζει Χρύσπα... :lol: Εν τω μεταξύ πήγε χθες γνωστός μου στο Αθηνών Αρένα και μου έλεγε πως μετρούσαν οι θαμώνες την ώρα μέχρι να αποχωρήσει από την πίστα η συγκεκριμένη με τις τσιρίδες της και να εμφανιστεί ο Ρέμος. Οχι τίποτα άλλο γιατί διαβάσαμε εδώ μέσα για το πόσο υπέροχη είναι φωνητικά. Κάποτε ήταν, πλέον όχι. Σε αντίθεση με το αντίπαλον δέος την Βίσση που μπορεί να είναι μεγαλύτερης ηλικίας αλλά μια χαρά κρατιέται σε υψηλά επίπεδα ερμηνευτικά. Δεν παίζει δηλαδή ρόλο η ηλικία. Αν την έχεις την φωνή και ξέρεις πως να την προσέξεις εισαι αξιόλογος μέχρι και στα 65 σου. Αλλα δύο παραδείγματα ο Αδαμαντίδης και ο Αντύπας που βάζουν κάτω κάτι 25-30χρονους που υπερπροβάλλονται καθημερινά που είναι μονο tattoo, μαλλί και μόστρα.
Η βανδη κανει ωραιο ανεβαστικο προγραμμα με σωστη ροη δηλαδη αλλα οντως φωνητικα πεταει κατι φαλτσα που τα καταλαβαινεις και χωρις να ξερεις μουσικη.Κατι τσιριδες οπως ειπες.Και εννοειται φωνητικα ουτε τωρα ουτε ποτε μπορουσε να συγκριθει με τη βισση η μερα με τη νυχτα ειναι.Επισης για τον Αδαμαντιδη δεν συμφωνω και τοσο.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Χθες πρέπει να ήταν και ο Πιτίνο στο μαγαζί.Μαθαίνει από νωρίς ο κοουτς :clap:
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

Τώρα που μιλάμε για τον Νότη και τη Βίσση, συνειδητοποιώ πόσο μεγαλώσανε αυτά τα δύο τεράστια μουσικά μεγέθη για τα μουσικά δρώμενα της χώρας μας αφού κι εμείς μεγαλώσαμε μαζί τους. Δεν θέλω ούτε καν να σκέφτομαι τη μέρα που ο Άρχοντας θα πει ''σταματάω''. Που δεν θα τον ξαναδούμε ποτέ ξανά επί σκηνής. Ελπίζω να αργήσει αυτή η στιγμή, αλλά αυτός γνωρίζει καλά πότε θα είναι η κατάλληλη στιγμή. Ούτως ή άλλως ακόμη και ο πιο ''βαρύς'' ή λιγότερο ''μελωδικός'' Νότης απέχει κάποια έτη φωτός από τον επόμενο. Αλλά ακόμη κι αν ο Νότης σταματήσει κάποια στιγμή, τα τραγούδια του θα παραμείνουν εκεί ως κληρονομιά να μας συντροφεύουν σε στιγμές χαράς, λύπης, αναστάτωσης, έρωτα, χωρισμού, κοινωνικής αγανάκτησης (τα έχει πιάσει όλα ο μπαγάσας...). Όσον αφορά τη Βίσση, παρότι δεν είμαι φανατικός θαυμαστής της θεωρώ αντικειμενικά ότι και το δικό της μουσικό ''κενό'' δεν θα μπορέσει να καλυφθεί από καμία άλλη τραγουδίστρια. Είναι τέτοιο το εύρος των ερμηνευτικών δυνατοτήτων της που απλά μπορεί να τραγουδήσει ό, τι και όπως γουστάρει! Από το πιο ''απλοϊκό'' έως το πιο σοβαρό τραγούδι. Εννοείται ότι καμία σύγκριση δεν μπορεί να γίνει με την Βανδή. Η Βανδή τσιρίζει εδώ και πολλά χρόνια, ενώ ακόμη και όταν ήταν στις δόξες της δεν μπορούσε με τίποτα να πιάσει φωνητικά τη Βίσση. Απλώς ήταν ένα σερί ετών που έβγαζε το ένα πιασάρικο τραγούδι μετά το άλλο, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η ερμηνεία της ήταν ποτέ κάτι το ανατριχιαστικό. Φυσικά δέχομαι και αντίθετες απόψεις, αλλά καλού κακού έχω και την κάρτα του ΩΡΛ δίπλα μου για να τον συστήσω σε όσους το έχουν ανάγκη :lolno:
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

ilias16 έγραψε: Κυρ Φεβ 03, 2019 9:32 am Χθες πρέπει να ήταν και ο Πιτίνο στο μαγαζί.Μαθαίνει από νωρίς ο κοουτς :clap:
Όχι, σε άλλο μαγαζί ήταν. Πιο μικρό στο οποίο γινόταν και μια κοπή πίτας από ένα χορό.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Τους ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ τους κάνουν τα ΜΕΓΑΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ. Με το υποφέρω και το στην πυρά με τις ξενέρωτες δεν μπαίνεις στο πάνθεον.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Ισχύει ότι ο Αδωνις Γεωργιάδης ήταν στο Γκάζι live? Τι ξέρεις johnytzitzi, μαρτύρησε τα όλα... :lol:

Υ.Γ. Εχει πει μεγάλα άσματα η Βίσση sotirakos, και αρκετές πολύ δυνατές ερμηνείες, την ψιλοαδικείς απομονώνοντας κάποια πιο πρόσφατα κομμάτια της. Ο Νότης στους άνδρες και η Βίσση στις γυναίκες είναι για εμένα οι απόλυτοι ερμηνευτές των τελευταίων 30 ετών. Οπως επίσης και η Βανδή έχει πει ωραία λαϊκά τραγούδια στους πρώτους δίσκους της. Μετά την βάλανε κι αυτήν στο τρυπάκι της εμπορικότητας και του φθηνού μοντέρνου ήχου γιατί μόνο έτσι θα μπορούσε να μπει σε σύγκριση με την Βίσση που είχε ήδη διαγράψει μία καριέρα ετών. Στην ίδια...λακούβα έπεσε και ο Ρέμος που από εκεί που έβγαζε ζειμπέκικα και ερωτικές μπαλάντες πήγε στο "Κομμένα πια τα δανεικά"...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Scorpion86 έγραψε: Κυρ Φεβ 03, 2019 1:47 pm Ισχύει ότι ο Αδωνις Γεωργιάδης ήταν στο Γκάζι live? Τι ξέρεις johnytzitzi, μαρτύρησε τα όλα... :lol:

Υ.Γ. Εχει πει μεγάλα άσματα η Βίσση sotirakos, και αρκετές πολύ δυνατές ερμηνείες, την ψιλοαδικείς απομονώνοντας κάποια πιο πρόσφατα κομμάτια της. Ο Νότης στους άνδρες και η Βίσση στις γυναίκες είναι για εμένα οι απόλυτοι ερμηνευτές των τελευταίων 30 ετών. Οπως επίσης και η Βανδή έχει πει ωραία λαϊκά τραγούδια στους πρώτους δίσκους της. Μετά την βάλανε κι αυτήν στο τρυπάκι της εμπορικότητας και του φθηνού μοντέρνου ήχου γιατί μόνο έτσι θα μπορούσε να μπει σε σύγκριση με την Βίσση που είχε ήδη διαγράψει μία καριέρα ετών. Στην ίδια...λακούβα έπεσε και ο Ρέμος που από εκεί που έβγαζε ζειμπέκικα και ερωτικές μπαλάντες πήγε στο "Κομμένα πια τα δανεικά"...
Συμφωνώ απόλυτα με τον scorpion η Βισση είναι μεγάλο μέγεθος για την ελληνική μουσική και επίσης πολύ πρωτοποριακή σε πολλά πραγματα.. Εμένα προσωπικά δεν με τρελαίνει αλλά δεν μπορώ να μην της το αναγνωρίσω... Όπως επίσης και τα τελευταία χρόνια έχει μια τεράστια πτώση με αποτέλεσμα να την ακούν μόνο οι πιστοί φαν της παρότι είναι στην ίδια ηλικία με τον Νοτη (βέβαια έχει πιο πολλά χρόνια καριέρας)... Η Βανδή έχει πει κάποια πολύ ωραία κομμάτια ειδικά πιο παλιά όμως καμία σχέση με την βισση.. Για κάθε καλό τραγούδι της Βανδή βγάζει και 5 χαζομάρες(με αποκορύφωμα το καινούργιο "η κάθε νύχτα φέρνει φως" που η πανικ προμοταρει τρελά... Το λιγότερο μέτριο τραγούδι)Ας πούμε εγω θεωρώ την Παπαριζου πολύ καλύτερη της Βανδή.. Και αν δεν κάνω λάθος συμπαθεί και τον Νοτη η Ελενα.. Θα ήθελα μια τέτοια συνεργασία😀... Τέλος πάντων γούστα είναι αυτά αλλά η Βισση είναι ένα σημαντικό μέγεθος..
Απάντηση