Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9164
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

ΜΑΓΔΑ έγραψε: Κυρ Απρ 21, 2019 11:53 am
81argus έγραψε: Κυρ Απρ 21, 2019 1:05 am Υπάρχει κάποιο link που μπορούμε να μπαίνουμε τώρα;
Θα σας έχω απάντηση το συντομότερο.
Αλλάξαμε για άλλη μια φορά τον τρόπο κοινοποίησης των βίντεο, για να φαίνονται παντού.
Θα αντιγράφετε απλώς το link του τραγουδιού και θα το επικολλάτε.
Life is a RollerCoaster...
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

Ανακοινωθηκε πριν λιγες μερες οτι η καλλιτεχνική επιμέλεια της συναυλίας των 50 ετών του Αλέκου Χρυσοβέργη ανατεθηκε στον μαεστρο κ. Αντώνη Γούναρη και απο κατω στα σχολια ο Σουβατζης εγραψε αυτο:
Εκτός απο τον Νοτη και την ορχηστρα του όπου Μαεστρος ειναι ο Μανώλης Σουβατζης
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

Πολλά προβλήματα το φόρουμ. Δύο μέρες προσπαθούσα να μπω και δεν δεχόταν τους κωδικούς. Σήμερα τους δέχτηκε.

Κάτι ακόμα σε ερώτηση για την συναυλία πότε θα βγουν τα εισιτήρια απάντησαν στα σχόλια ότι καθυστερούν για γραφειοκρατικούς λόγους.

Αντε να δούμε πότε θα βγει ο επόμενος δισκος. Το περασμένο Σάββατο συμπληρώθηκε ένας χρόνος από την κυκλοφορία του ερωτικού.
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Notis7Arxontas έγραψε: Τρί Απρ 23, 2019 1:12 pm Ανακοινωθηκε πριν λιγες μερες οτι η καλλιτεχνική επιμέλεια της συναυλίας των 50 ετών του Αλέκου Χρυσοβέργη ανατεθηκε στον μαεστρο κ. Αντώνη Γούναρη και απο κατω στα σχολια ο Σουβατζης εγραψε αυτο:
Εκτός απο τον Νοτη και την ορχηστρα του όπου Μαεστρος ειναι ο Μανώλης Σουβατζης
Ημουν σιγουρος οτι ο Νοτης θα βαλει τους δικους του (κανονες).....
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

Δυστυχως το φορουμ ηταν μια βδομαδα σε παρακμη. Ουτε εγω μπορουσα να μπω.
Άβαταρ μέλους
Mixalisvolos
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 8:17 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mixalisvolos »

Μιας και τώρα καταφέραμε να συνδεθούμε,το Σάββατο καταπληκτική βραδιά στο φινάλε.Δεν ξέρω αν ήταν και κάποιος άλλος,πολύ κέφι και από Νότη και από κόσμο.Αγαπημένη στιγμή όταν ξεκινήσαμε όλοι να τραγουδάμε το Χάνομαι καρδιά μου,χωρίς να το παίζει η ορχήστρα ή να τραγουδά ο Νότης.Απλά άκουγε και στο τέλος το γνωστό "Χορωδία μου! "
+ Ακαπέλα το απορώ με την καρδιά μου στην αποφώνηση,πριν δώσει μικρόφωνο στον αγαπημένο της ορχήστρας!
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Επειδη εχω καιρο να μπω και να διαβασω εδω, ξερουμε αν θα κανει κατι το καλοκαιρι στην Αθηνα;
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

KeepNoting έγραψε: Τετ Απρ 24, 2019 2:03 am Επειδη εχω καιρο να μπω και να διαβασω εδω, ξερουμε αν θα κανει κατι το καλοκαιρι στην Αθηνα;
Δεν νομίζω.. Μόνο στην συναυλία του Χρυσοβέργη που θα γίνει στο Σεφ.. Δεν νομίζω να κάνει κάτι άλλο στην Αθήνα το καλοκαίρι
Άβαταρ μέλους
E-Notikos7
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2017 7:37 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από E-Notikos7 »

To πολύ να κάνει και μία δυο εμφανίσεις στην Κύπρο. Το πάει σερί από τον Δεκέβριο του 2017 και λογικό να μην θελήσει να κανει καλοκαιρινή σεζόν όπως πέρσι στο Ακρωτήρι.

Με εκείνο το ντουέτο που του είχε προταθεί από Γαρμπή τι έγινε;
Σε ότι πιστεύω κι αγαπώ, στοιχηματίζω πάνω...
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Tsachno21 έγραψε: Τετ Απρ 24, 2019 2:06 am
KeepNoting έγραψε: Τετ Απρ 24, 2019 2:03 am Επειδη εχω καιρο να μπω και να διαβασω εδω, ξερουμε αν θα κανει κατι το καλοκαιρι στην Αθηνα;
Δεν νομίζω.. Μόνο στην συναυλία του Χρυσοβέργη που θα γίνει στο Σεφ.. Δεν νομίζω να κάνει κάτι άλλο στην Αθήνα το καλοκαίρι
Η οποια ; ποτε γινεται;
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

KeepNoting έγραψε: Τετ Απρ 24, 2019 2:13 pm
Tsachno21 έγραψε: Τετ Απρ 24, 2019 2:06 am
KeepNoting έγραψε: Τετ Απρ 24, 2019 2:03 am Επειδη εχω καιρο να μπω και να διαβασω εδω, ξερουμε αν θα κανει κατι το καλοκαιρι στην Αθηνα;
Δεν νομίζω.. Μόνο στην συναυλία του Χρυσοβέργη που θα γίνει στο Σεφ.. Δεν νομίζω να κάνει κάτι άλλο στην Αθήνα το καλοκαίρι
Η οποια ; ποτε γινεται;
30 Ιουνίου
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

Ρε παιδια γιατι ο Νοτης σταματησε να ερχεται στο Ηρακλειο? Εχει να ερθει απο το 2012 με τη διπλη εμφανιση στις Αναδρομες. Ειχε ερθει και το 11 στις Αναδρομες. Επισης ειχε κανει συναυλιες στο Παγκρητιο το 2005 και το 2008 με πανω απο 10 χιλιαδες κοσμο. Ξερετε αν εχει προταση απο Αναδρομες και την αρνειται? Το λεω γιατι απο τις Αναδρομες περασαν φετος ολα τα μεγαλα ονοματα εκτος τον δικο μας και μου φαινεται απιθανο να μην εχει προταση απο το κεντρο. Το κοινο του στη Κρητη αδημονει. Δεν ειναι μονο η Κυπρος...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Τι έγινε ρε παιδιά; Αρχίσανε τα ραδιόφωνα να παίζουνε ξανά Νοτη; Από τις 7 μέχρι τις 7 μισή που το είχα ανοιχτό τον πέτυχα σε Σφερα, Ρυθμό και στον 104.9(δεν ξέρω όνομα😂)..
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Tsachno21 έγραψε: Τετ Απρ 24, 2019 7:54 pm Τι έγινε ρε παιδιά; Αρχίσανε τα ραδιόφωνα να παίζουνε ξανά Νοτη; Από τις 7 μέχρι τις 7 μισή που το είχα ανοιχτό τον πέτυχα σε Σφερα, Ρυθμό και στον 104.9(δεν ξέρω όνομα😂)..
104.9 είναι ο styl FM.Τον ακούω αρκετά και παίζει τα πάντα από Νότη,σε βαθμό να μην εντυπωσιάζομαι πια απ'τις επιλογές τους γιατί είναι ούτως ή άλλως ψαγμένες..
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Tsachno21 έγραψε: Τετ Απρ 24, 2019 7:54 pm Τι έγινε ρε παιδιά; Αρχίσανε τα ραδιόφωνα να παίζουνε ξανά Νοτη; Από τις 7 μέχρι τις 7 μισή που το είχα ανοιχτό τον πέτυχα σε Σφερα, Ρυθμό και στον 104.9(δεν ξέρω όνομα😂)..
Ποια τραγούδια έπαιξαν;
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

SFAKattack10 έγραψε: Τετ Απρ 24, 2019 9:26 pm
Tsachno21 έγραψε: Τετ Απρ 24, 2019 7:54 pm Τι έγινε ρε παιδιά; Αρχίσανε τα ραδιόφωνα να παίζουνε ξανά Νοτη; Από τις 7 μέχρι τις 7 μισή που το είχα ανοιχτό τον πέτυχα σε Σφερα, Ρυθμό και στον 104.9(δεν ξέρω όνομα😂)..
Ποια τραγούδια έπαιξαν;
Δώσε ένα τέλος, Ένα τσιγγανακι είπε, Τα πιο μεγάλα σαγαπω
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

Που καταντησαμε να θεωρειται ειδηση οτι παιζει ο Νοτης στο ραδιο, ενω καποτε τον ελιωνε το ραδιο.
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Όταν κυκλοφορεί τραγούδια που έχουν κάποια απήχηση πάντα παίζουν σε κάποιους σταθμούς..προφανώς το Προξενιό και το κάθε Προξενιό δεν θα παίξει τόσο.
Προσωπικά θα ήθελα να ξεκουραστεί λιγάκι ο Νότης, διότι και φωνητικά αλλά και εμφανισιακά μου φαίνεται αρκετά πεσμένος.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Γιατί ρε παιδιά πότε σταμάτησε να παίζει ο Νότης στα ραδιόφωνα; Αυτό είναι μια φήμη που δεν ισχύει. Ειδικά αυτά τα 3 τραγούδια που ανέφερε κάποιος φίλος παίζουν 500 φορές την ήμερα χρόνια τώρα. Και ο Δρόμος παίζει πολύ Νότη όπως και ο Love Radio παίζει 30 φορές Νότη κάθε μέρα. Ποτέ δεν έπαψαν να παίζουν τα τραγούδια του. Όταν όμως βγάζει 1-2 σίνγκλ από κάθε δίσκο και άλλοι καλλιτέχνες βγάζουν 7-8 σίνγκλ λογικό επόμενο είναι να ακούς περισσότερα από κάποιον άλλον. Με τα 7άρια δεν γίνεται δουλειά. Καλύτερα 16άρι και να βγάλει και εκείνος 7-8 σίνγκλ ώστε να παίζουν περισσότερα.
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

Οσοι λετε οτι παιζει ο Νοτης συχνα στο ραδιο δεν ειστε ενημερωμενοι. Εδω Ηρακλειο ακουω στο ραδιο στο αμαξι πανω απο 1 ωρα συνεχομενη και δεν βαζει ποτε Νοτη. Τον παιζουν μονο συγκεκριμενοι (λαικοι) σταθμοι και οι αλλοι σταθμοι ωρες που ακουν λιγα ατομα, δηλαδη μετα τις 11 τη νυχτα. Τελος εχει να παιξει στη Κρητη απο το τερμα το ραδιο...
Απάντηση