Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

SFAKattack10 έγραψε: Τρί Μάιος 28, 2019 6:10 pm Λογικά οι εκλογές θα γίνουν 7 Ιουλίου και δεν θα αλλάξει κάτι.
κατα 90% οι εκλογες θα γινουν 7 ιουνίου. απο πωλήσεις τα εισητηρια πως πανε ξερει κανεις; επισης θα γινει κανενα διαφημιστικο σποτ στην τηλεοραση γιατι εκτος απο τις νοτικες σελιδες δεν το προωθησε κανεις αλλος απο τους καλλιτεχνες που θα παρουν μερος.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

sotirakos έγραψε: Τρί Μάιος 28, 2019 8:03 pm
SFAKattack10 έγραψε: Τρί Μάιος 28, 2019 6:10 pm Λογικά οι εκλογές θα γίνουν 7 Ιουλίου και δεν θα αλλάξει κάτι.
κατα 90% οι εκλογες θα γινουν 7 ιουνίου. απο πωλήσεις τα εισητηρια πως πανε ξερει κανεις; επισης θα γινει κανενα διαφημιστικο σποτ στην τηλεοραση γιατι εκτος απο τις νοτικες σελιδες δεν το προωθησε κανεις αλλος απο τους καλλιτεχνες που θα παρουν μερος.
Το πρόβλημα είναι ότι κόσμος από επαρχία είχε κλείσει εισιτήρια. Ευτυχώς δεν άλλαξε κάτι και η προπώληση συνεχίζεται κανονικά. Σε περίπτωση που γίνονταν οι εκλογές 30 Ιουνίου θα πήγαινε δύο εβδομάδες μετά η συναυλία, μέσα Ιουλίου.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Κάτι ψιθυρίζεται περί σκέψεων για αναβολή της συναυλίας και μετάθεσης της σε άλλη ημερομηνία παρότι οι εκλογές δεν θα γίνουν 30 Ιουνίου. Μένει να φανεί αν οι σκέψεις για αναβολή γίνουν πράξη ή δεν αλλαξει κάτι και έχουμε κανονικά συναυλία στις 30 Ιουνίου. Θα ρισκάρω και θα πω ότι η ζυγαριά γέρνει προς την επιλογή της αναβολής και της διεξαγωγής της σε άλλη ημέρα. Ας περιμένουμε...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 11:56 am Κάτι ψιθυρίζεται περί σκέψεων για αναβολή της συναυλίας και μετάθεσης της σε άλλη ημερομηνία παρότι οι εκλογές δεν θα γίνουν 30 Ιουνίου. Μένει να φανεί αν οι σκέψεις για αναβολή γίνουν πράξη ή δεν αλλαξει κάτι και έχουμε κανονικά συναυλία στις 30 Ιουνίου. Θα ρισκάρω και θα πω ότι η ζυγαριά γέρνει προς την επιλογή της αναβολής και της διεξαγωγής της σε άλλη ημέρα. Ας περιμένουμε...
Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο να αναβληθεί.. Ίσως να το πάνε πιο νωρίς για να αποφύγουν όλο αυτό το προεκλογικό κλίμα που θα έχει δημιουργηθεί;.. Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ..
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Tsachno21 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 1:56 pm
Scorpion86 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 11:56 am Κάτι ψιθυρίζεται περί σκέψεων για αναβολή της συναυλίας και μετάθεσης της σε άλλη ημερομηνία παρότι οι εκλογές δεν θα γίνουν 30 Ιουνίου. Μένει να φανεί αν οι σκέψεις για αναβολή γίνουν πράξη ή δεν αλλαξει κάτι και έχουμε κανονικά συναυλία στις 30 Ιουνίου. Θα ρισκάρω και θα πω ότι η ζυγαριά γέρνει προς την επιλογή της αναβολής και της διεξαγωγής της σε άλλη ημέρα. Ας περιμένουμε...
Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο να αναβληθεί.. Ίσως να το πάνε πιο νωρίς για να αποφύγουν όλο αυτό το προεκλογικό κλίμα που θα έχει δημιουργηθεί;.. Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ..
Λογικό μου φαινεται να μην θέλουν να κάνουν συναυλία στην κορύφωση του προεκλογικού αγώνα. Υποσημείωση, ότι αίθουσες που βρίσκονται στο ΣΕΦ φιλοξενούν ομιλίες αρχηγών εκείνη την περίοδο. Για παράδειγμα είχε μιλήσει ο Καμμένος πριν 10 μέρες εκεί.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 2:30 pm
Tsachno21 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 1:56 pm
Scorpion86 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 11:56 am Κάτι ψιθυρίζεται περί σκέψεων για αναβολή της συναυλίας και μετάθεσης της σε άλλη ημερομηνία παρότι οι εκλογές δεν θα γίνουν 30 Ιουνίου. Μένει να φανεί αν οι σκέψεις για αναβολή γίνουν πράξη ή δεν αλλαξει κάτι και έχουμε κανονικά συναυλία στις 30 Ιουνίου. Θα ρισκάρω και θα πω ότι η ζυγαριά γέρνει προς την επιλογή της αναβολής και της διεξαγωγής της σε άλλη ημέρα. Ας περιμένουμε...
Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο να αναβληθεί.. Ίσως να το πάνε πιο νωρίς για να αποφύγουν όλο αυτό το προεκλογικό κλίμα που θα έχει δημιουργηθεί;.. Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ..
Λογικό μου φαινεται να μην θέλουν να κάνουν συναυλία στην κορύφωση του προεκλογικού αγώνα. Υποσημείωση, ότι αίθουσες που βρίσκονται στο ΣΕΦ φιλοξενούν ομιλίες αρχηγών εκείνη την περίοδο. Για παράδειγμα είχε μιλήσει ο Καμμένος πριν 10 μέρες εκεί.
Ναι αλλά οι καλλιτέχνες θα δεχθούν να πάει μέσα Ιουλίου η συναυλία;
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Tsachno21 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 5:18 pm
Scorpion86 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 2:30 pm
Tsachno21 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 1:56 pm
Scorpion86 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 11:56 am Κάτι ψιθυρίζεται περί σκέψεων για αναβολή της συναυλίας και μετάθεσης της σε άλλη ημερομηνία παρότι οι εκλογές δεν θα γίνουν 30 Ιουνίου. Μένει να φανεί αν οι σκέψεις για αναβολή γίνουν πράξη ή δεν αλλαξει κάτι και έχουμε κανονικά συναυλία στις 30 Ιουνίου. Θα ρισκάρω και θα πω ότι η ζυγαριά γέρνει προς την επιλογή της αναβολής και της διεξαγωγής της σε άλλη ημέρα. Ας περιμένουμε...
Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο να αναβληθεί.. Ίσως να το πάνε πιο νωρίς για να αποφύγουν όλο αυτό το προεκλογικό κλίμα που θα έχει δημιουργηθεί;.. Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ..
Λογικό μου φαινεται να μην θέλουν να κάνουν συναυλία στην κορύφωση του προεκλογικού αγώνα. Υποσημείωση, ότι αίθουσες που βρίσκονται στο ΣΕΦ φιλοξενούν ομιλίες αρχηγών εκείνη την περίοδο. Για παράδειγμα είχε μιλήσει ο Καμμένος πριν 10 μέρες εκεί.
Ναι αλλά οι καλλιτέχνες θα δεχθούν να πάει μέσα Ιουλίου η συναυλία;
Δυο όψεις έχει αυτό. Καποιοι να μην μπορέσουν και καποιοι που δεν μπορούσαν για 30.06 να μπορούν για πιο μετά. Θα δούμε τι θα γίνει. Μέχρι την Παρασκευή πιστεύω θα γνωρίζουμε αν τελικά αναβληθεί ή όχι.

Y.Γ. Πόσο πουλάς ρε Νόταρε. Με αφορμή το ποσοστό του Βελοπουλου τα γνωστά σαιτ θυμήθηκαν την συνέντευξη του Νότη στον Βελόπουλο. Ανεβασαν και απόσπασμα από την συνεντευξη.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Μάιος 29, 2019 7:52 pm Y.Γ. Πόσο πουλάς ρε Νόταρε. Με αφορμή το ποσοστό του Βελοπουλου τα γνωστά σαιτ θυμήθηκαν την συνέντευξη του Νότη στον Βελόπουλο. Ανεβασαν και απόσπασμα από την συνεντευξη.
Ειναι αυτοι που προσπαθουν να μας πεισουν ακομα οτι εχουν site για αντρες? Μονο στο τιτλο του site, γιατι πλεον τα θεματα τους δεν ενδιαφερουν κανεναν αντρα.
Notorious
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 10:58 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notorious »

Προσωπικά θεωρώ, ότι η συναυλία δεν πρέπει για κανένα λόγο να πάει μετά τις 30/06 γιατί 07/07 είναι εκλογές και άρα μετά πάει 14/07...πολύ αργά..Μετά τις εκλογές ο κόσμος θα αρχίσει να φεύγει..ήδη 30/06 είναι οριακή ημερομηνία για θερινή συναυλία σε κλειστό χώρο αν και διαθέτει κλιματισμό (σε περίπτωση μπόρας βέβαια, πιθανότητα όχι αμελητέα σύμφωνα με το περσινό καλοκαίρι, δεν θα υπάρχει περίπτωση ακύρωσης)
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Επειδή το ρώτησε κάποιος πριν λίγες μέρες να αναφέρω ότι ο ΑΝΤ1 δείχνει τηλεοπτικό σποτ για την συναυλία.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

nikosp έγραψε: Πέμ Μάιος 30, 2019 8:55 pm Επειδή το ρώτησε κάποιος πριν λίγες μέρες να αναφέρω ότι ο ΑΝΤ1 δείχνει τηλεοπτικό σποτ για την συναυλία.
Δεν το εχω πετυχει. μπορεις να μας το περιγραψεις λιγο; αναφερει τιποτα για τους τραγουδιστες;
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Βάλτε Αnt1 από τις 01:00 μέχρι τις 03:00 και θα το πετύχετε το σποτ.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
DimitrisGk
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 6:38 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DimitrisGk »

http://www.netwix.gr/watch/1291084/pent ... ps-part-2-
Από το 3:00 και μετά μιμείται τον Νότη
Κρύβομαι από τους άλλους και απο μένα
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

DimitrisGk έγραψε: Παρ Μάιος 31, 2019 2:23 am http://www.netwix.gr/watch/1291084/pent ... ps-part-2-
Από το 3:00 και μετά μιμείται τον Νότη
O συγκεκριμένος κωμικός (γαργαλιόμαστε να γελάσουμε με τα αστεία του), παλαιότερα κάνοντας εκπομπή το απόγευμα στον Sentra (νυν Sport24) είχε πει προσπαθώντας να σατυρίσει τον Νότη. "Αφού σας τα λέω, ότι την Ακρόπολη και τον Παρθενώνα την έχτισαν εξωγήινοι. Τι δεν πιστεύετε στους εξωγήινους? Εγώ (ο Νότης) είμαι η απόδειξη ότι υπάρχουν ούφο". Ξαναπροσπάθησε να τον μιμηθεί ανεπιτυχώς (όπως και άλλους όπως π.χ. τον Πρέκα) σε ενα 10λεπτο σοου που ανέβαινε κάθε εβδομάδα στο sport24. Ούτε μήνα δεν άντεξε το όλο εγχείρημα γιατί δεν έβγαζε γέλιο και κόπηκε. Γενικά βγάζει εμπάθεια σε κάθε ευκαιρία με έστω έμμεσο τρόπο, απ' έξω απ' έξω, αν και ξέρω ότι ακούει Νότη.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Scorpion86 έγραψε: Παρ Μάιος 31, 2019 2:41 am αν και ξέρω ότι ακούει Νότη.
Οντως ακουει Νοτη, αν και εχει μεινει στο Ενθυμιον .
Μεγαλη εμπαθεια εχει βγαζει μια που ειναι μαζι του στην εκπομπη που εχει στον Σπορ φμ και ακουει μονο Ρεμο.
giorgosss19
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2019 10:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgosss19 »

Καλησπερα, παρακολουθω το φορουμ παρα πολλα χρονια μονο κ μονο για ενημερωση αλλα ρε παιδια παρατηρω οτι οσους σχολιαζουν αρνητικα τον Νοτη τον κραζεται. Λες και δεν φταει ο Νοτης που με αυτα τα μαργαριταρια που πεταει (βλεπε ακροπολη κ εξωγηινους). Απλα το αναφερω με αφορμη τον σχολιασμο του Τσουβελα που δεν ειπε κ κατι κακο ο ανθρωπος
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

giorgosss19 έγραψε: Παρ Μάιος 31, 2019 10:28 pm Καλησπερα, παρακολουθω το φορουμ παρα πολλα χρονια μονο κ μονο για ενημερωση αλλα ρε παιδια παρατηρω οτι οσους σχολιαζουν αρνητικα τον Νοτη τον κραζεται. Λες και δεν φταει ο Νοτης που με αυτα τα μαργαριταρια που πεταει (βλεπε ακροπολη κ εξωγηινους). Απλα το αναφερω με αφορμη τον σχολιασμο του Τσουβελα που δεν ειπε κ κατι κακο ο ανθρωπος
Καταρχας 2 σχόλια κανανε τα παιδια και προς θεου δεν τον κραξανε. απλα κανανε μια κριτικη.
επίσης το "Εγώ (ο Νότης) είμαι η απόδειξη ότι υπάρχουν ούφο", δεν ειναι σατιρα αλλα προσβολη και εφοσον γινετε συστηματικα αρα ειναι εμπαθεια. αυτα...

υγ. εσυ τοσα χρονια που παρακολουθεις το φορουμ,δεν σε συγκηνισε τιποτα ολα αυτα τα χρονια για να παρεις θεση για τον Νοτη και συγκινήθηκες με ενα σχολιο για καποιον τσουβελα και ειπες να σπασεις την παρθενια σου κανοντας το πρωτο σχολιο;;;
giorgosss19
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2019 10:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgosss19 »

Το εγω ειμαι η αποδειξη οτι ειμαι ουφο ναι ειναι προσβολη, οπως και αυτα που λεει ο Νοτης περι χουντας και ΧΑ. Και το ποτε θα σχολιασω ειναι δικο μου θεμα. Τωρα ηθελα και σχολιασα
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

giorgosss19 έγραψε: Παρ Μάιος 31, 2019 11:43 pm Το εγω ειμαι η αποδειξη οτι ειμαι ουφο ναι ειναι προσβολη, οπως και αυτα που λεει ο Νοτης περι χουντας και ΧΑ. Και το ποτε θα σχολιασω ειναι δικο μου θεμα. Τωρα ηθελα και σχολιασα
Φίλε χαλάρωσε λίγο. Πολλοί εδώ στο forum μια χαρά κριτική ασκούμε και στον Νότη όταν πρόκειται φυσικά για τα αμιγώς καλλιτεχνικά ζητήματα. Όταν όμως επιτίθεσαι προσωπικά (δεν μιλάω για σένα) σε έναν άνθρωπο μόνο και μόνο επειδή δεν γουστάρεις όσα λέει ή πιστεύει και δίχως καμία αναφορά στην καλλιτεχνική του υπόσταση τότε ναι, γίνεσαι εμπαθής. Επιπλέον, θέλω να πιστεύω ότι και εσύ ο ίδιος έχεις καταλάβει ότι υπάρχει ένα ολόκληρο σύστημα που ξεσκίζει τον Νότη βρέξει χιονίσει. Ένα σύστημα που συνεχίζει να πυροβολεί ακόμη και όταν ο Νότης ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ! Όπως φέτος δηλαδή... Παρατήρησες να χαλάρωσαν καθόλου οι καλοθελητές; Εγώ όχι. Ναι, οι δηλώσεις για ΧΑ και χούντα ήταν λάδι στη φωτιά, αλλά αν δεν είσαι πολύ μικρός ηλικιακά θα γνωρίζεις ότι υπήρχε ούτως ή άλλως φωτιά και πολλοί τον είχαν στη μπούκα πριν καν μπει στη ζωή μας η ΧΑ. Επιπλέον, συμφωνείς ή διαφωνείς μαζί του, νομίζω ότι θα παραδεχτείς ότι τουλάχιστον είχε το θάρρος της γνώμης του και πλήρωσε φυσικά το ανάλογο τίμημα με τον ολομέτωπο πόλεμο που υφίσταται ακόμα. Και κάτι τελευταίο: έχω γνωρίσει ψηφοφόρους της ΧΑ που μια χαρά ακούνε καλλιτέχνες δεδηλωμένους οπαδούς της αριστεράς όπως ο Μητροπάνος και όχι μόνο. Δεν έχω γνωρίσει όμως εδώ και καιρό έστω έναν αριστερό που να πει μια καλή κουβέντα για τον Νότη έστω σαν καλλιτέχνη. Βλέπεις λοιπόν ότι οι απόλυτες απόψεις και ο ''φασισμός'' (ανάθεμα μας τους περισσότερους αν ξέρουμε καν τι σημαίνει ο όρος) κρύβονται καμιά φορά σε όσους το παίζουν άγιοι στον επίγειο παράδεισο της αλά καρτ και δήθεν ευαισθητοποιημένης δημοκρατίας μας... Καλημέρα!
Απάντηση