Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

jdarmody έγραψε: Σάβ Ιουν 08, 2019 8:54 pm
eptapsuxos έγραψε: Παρ Ιουν 07, 2019 6:40 pm
sotirakos έγραψε: Πέμ Ιουν 06, 2019 9:22 pm Καμια διαφημιση παιζει ρε παιδια; δεν βλεπω και πολυ κινητικοτητα εκτος απο καποιες σελιδες στο fb. στην συναυλια του Φοίβου αντιστοιχα τοτε ειχε βουίξει ο τοπος.
Ο Φοιβος ειναι του συστηματος ο Χρυσοβεργης οχι.
Καλώς ή κακώς οι πολιτικές συγκυρίες δεν ευνόησαν. Ωστόσο, σε κάθε περίπτωση εγώ δεν περίμενα sold-out ούτε καμία σούπερ προώθηση και προβολή δεδομένου ότι ο Χρυσοβέργης δεν είναι ευρέως γνωστός κι επίσης κυριαρχεί μεταξύ των ονομάτων ο Νότης.
Προσωπικά δεν θεωρώ απίθανο να μην γίνει καν η συναυλία.
Μόνο ως αστείο μπορώ να εκλάβω την τοποθέτηση των ονομάτων με αλφαβητική σειρά, κατά την οποια ο ολόκληρος Σφακιανάκης είναι τελευταίος..
Οντως η αλφαβητική σειρά ήταν γελοία.. Γενικά ξέρει κανένας πως είχε πάει η προπώληση μέχρι τώρα; Νομίζω ότι λόγω των εκλογών οι χορηγοί δίστασαν και γι αυτό μέχρι τώρα δεν είχε γίνει διαφήμιση της συναυλίας.. Γι αυτό την ακύρωσαν κιόλας..
Notorious
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 10:58 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notorious »

https://www.musicity.gr/rss/item/13081- ... iri-2019-1

Από αυτές τις συναυλίες που όλες είναι προεκλογικά ξέρουμε αν θα ακυρωθεί καμία; Νομίζω οι εκλογές είναι η αφορμή και όχι η αιτία για την μη πραγματοποίηση της δικιάς μας...και όλες οι υπόλοιπες μάλιστα είναι σε ανοικτούς καλοκαιρινούς χώρους...ελπίζω να γίνει κάποια στιγμή εκεί που πρέπει στο σωστό χώρο, στο σωστό χρόνο, με αυτούς που πρέπει και με τη σωστή προώθηση...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Κατα την γνωμη μου κι εγω πιστευω πως ο Χρυσοβεργης βιαστηκε. γενικοτερα διέκρινα μια προχειροτητα και ειδικα στην προωθηση. αν εξαιρεσουμε εμας τους αρρωστους νοτικους αναθεμα κι αν ηξερε κανεις αλλος για την συναυλια. δεν αρκει μια σελιδα στο fb να γεμισει το ειρηνης και φιλιας. φυσικα και δεν ειναι ευκολο να γεμισεις ενα σταδιο 10.000 και 15.000+ κοσμου και μαλιστα σε κλειστο χωρο και μεσα στο κατακαλοκαιρο. επίσης χρειάζεται να προστεθουν και αλλοι καλλιτεχνες. αν ειναι δυνατον οι περισσοτεροι με οσους συνεργαστηκε. η συναυλια κατα τη γνωμη μου ακυρωθηκε λογω χαμηλης προσελευσης. αν ειχαν γινει ήδη 6-7000 προ-κρατησεις σιγα μην ακυρωνόταν. καλο ειναι να παει προς τον Σεπτεμβρη με καλη οργανωση και κυριως προωθηση.
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

sotirakos έγραψε: Κυρ Ιουν 09, 2019 7:32 pm Κατα την γνωμη μου κι εγω πιστευω πως ο Χρυσοβεργης βιαστηκε. γενικοτερα διέκρινα μια προχειροτητα και ειδικα στην προωθηση. αν εξαιρεσουμε εμας τους αρρωστους νοτικους αναθεμα κι αν ηξερε κανεις αλλος για την συναυλια. δεν αρκει μια σελιδα στο fb να γεμισει το ειρηνης και φιλιας. φυσικα και δεν ειναι ευκολο να γεμισεις ενα σταδιο 10.000 και 15.000+ κοσμου και μαλιστα σε κλειστο χωρο και μεσα στο κατακαλοκαιρο. επίσης χρειάζεται να προστεθουν και αλλοι καλλιτεχνες. αν ειναι δυνατον οι περισσοτεροι με οσους συνεργαστηκε. η συναυλια κατα τη γνωμη μου ακυρωθηκε λογω χαμηλης προσελευσης. αν ειχαν γινει ήδη 6-7000 προ-κρατησεις σιγα μην ακυρωνόταν. καλο ειναι να παει προς τον Σεπτεμβρη με καλη οργανωση και κυριως προωθηση.
ΣΩΣΤΟΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΗΚΕ...ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΟΛΑ..ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Βλέποντας μια διαφήμιση από την εκπομπή του άλφα Αυτοψία, είδα ότι καλεσμένος είναι ο Ρέμος και σε μια φάση μιλάει για την συμφωνία των Πρεσπων.
Καλά αυτός δεν έλεγε ότι οι τραγουδιστές δεν πρέπει να μιλάνε για πολιτική;
Θα μου πείτε ότι έρχονται εκλογές και πρέπει να πει τα δικά του υπέρ της ΝΔ. :cool:
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Πρώτη φορά, κάνοντας ζάπινγκ σήμερα το πρωί, πέτυχα το βίντεο κλιπ για το "Καμία" στο MAD. Επίσης, απ' ότι είδα στο τρέιλερ της εκπομπής του Παπαδόπουλου, κάποιος τραγουδάει τα "Γενέθλια".

Y.Γ. Ανάμεσα σε δύο μαγαζιά ο Νότης για τον φετινό χειμώνα. Και στα δύο έχει δουλέψει και τα ξέρει και τον ξέρουν. Διαφορετικός επιχειρηματίας έχει το ένα, διαφορετικός το άλλο. Φαβορί ήταν το ένα, αλλά τις τελευταίες μέρες προβάδισμα απέκτησε το δεύτερο χρονικά που τον προσέγγισε, το οποίο απ' ότι μαθαίνω θα ανακαινιστεί ολοκληρωτικά. Και στα δύο μαγαζιά η κουβέντα περιλαμβάνει άνδρα παρτενέρ για συνεργασία. Δηλαδή ότι έγινε με Καρρά και Πάολα, όπου πρώτα τα είχε βρει με τους καλλιτέχνες και μετά βρήκαν μαγαζί να τους "αντέξει" οικονομικά. Περισσότερα προσεχώς, όταν προχωρήσει αρκετά το πράγμα, εκτός αν μας προλάβει κάνας ρεπόρτερ και το "ξεράσει" πριν της ώρας του. :lol:

Υ.Γ.2 Μιας και λέγαμε για συναυλίες μέσα στο καλοκαίρι. Ακυρώθηκε το "Rockwave Festival" το οποίο ήταν να διεξαχθεί 22 Ιουνίου. Και θα ακολουθήσουν κι άλλες αναβολές-ακυρώσεις...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

Ο Νοτης θα ηταν καλο να επιστρεψει στο Φαντασια με μια γλαστρα διπλα του. Πρεπει επισης να μεινει μακρια απο τον Ρεμο. Οσον αφορα στη συναυλια γνωμη μου οτι ή δεν θα γινει καθολου ή θα αποτυχει καλλιτεχνικα.
IoannisHelPo
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Φεβ 15, 2019 12:24 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από IoannisHelPo »

Καλησπέρα διαβάζω κάθε φορά που προκειτε να ξεκινήσει μια καινούργια σεζόν και αναφέρεστε όλοι πως πρέπει να πάει σε μικρότερες πίστες μόνος του χωρίς δεύτερο μεγάλο όνομα
Αυτής της άποψης είμαι και εγώ όσο αναφορά την προσωπική μου επιθυμία όμως πρέπει να αναλογιστούμε ότι ο Νότης είναι ένας καλλιτέχνης που έχει μάθει αλλιώς δεν νομίζω να τον γοητεύει το γεγονός να τραγουδά δσε μικρούς χώρους τουλάχιστον όχι ακόμη και όσο μπορεί να πρωταγωνιστεί στην νύχτα αυτό θα επιδιώκει
Εκεινο που εγώ δεν μπορώ να καταλάβω είναι η δισκογραφικές δουλειές και οι επιλογές τραγουδιών σωτηρία θα είναι μια συνεργασία με Χρυσοβέργη αν του γράψει κάποιο τραγούδι πάνω στην φωνή του γιατί κακά τα ψέματα τα τελευταία τραγούδια με εξαίρεση το με την πλάτη στον τοίχο και το στην αγκαλιά σου που ομωσ Έγινε χάλια ενορχήστρωση δεν ήταν για Νοτη
Εχει τα αστέρια συντροφιά
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Ιουν 12, 2019 1:07 am Πρώτη φορά, κάνοντας ζάπινγκ σήμερα το πρωί, πέτυχα το βίντεο κλιπ για το "Καμία" στο MAD. Επίσης, απ' ότι είδα στο τρέιλερ της εκπομπής του Παπαδόπουλου, κάποιος τραγουδάει τα "Γενέθλια".

Y.Γ. Ανάμεσα σε δύο μαγαζιά ο Νότης για τον φετινό χειμώνα. Και στα δύο έχει δουλέψει και τα ξέρει και τον ξέρουν. Διαφορετικός επιχειρηματίας έχει το ένα, διαφορετικός το άλλο. Φαβορί ήταν το ένα, αλλά τις τελευταίες μέρες προβάδισμα απέκτησε το δεύτερο χρονικά που τον προσέγγισε, το οποίο απ' ότι μαθαίνω θα ανακαινιστεί ολοκληρωτικά. Και στα δύο μαγαζιά η κουβέντα περιλαμβάνει άνδρα παρτενέρ για συνεργασία. Δηλαδή ότι έγινε με Καρρά και Πάολα, όπου πρώτα τα είχε βρει με τους καλλιτέχνες και μετά βρήκαν μαγαζί να τους "αντέξει" οικονομικά. Περισσότερα προσεχώς, όταν προχωρήσει αρκετά το πράγμα, εκτός αν μας προλάβει κάνας ρεπόρτερ και το "ξεράσει" πριν της ώρας του. :lol:

Υ.Γ.2 Μιας και λέγαμε για συναυλίες μέσα στο καλοκαίρι. Ακυρώθηκε το "Rockwave Festival" το οποίο ήταν να διεξαχθεί 22 Ιουνίου. Και θα ακολουθήσουν κι άλλες αναβολές-ακυρώσεις...
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΓΟΝΙΔΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΔΗ Η ΑΝΤΥΠΑΣ...ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΤΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ;
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Οταν λετε ο Σφακιανακης να παει σε μικροτερες πιστες ειναι σαν να λετε η Μπαρτσελονα να παιξει Β εθνικη.
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάει ο Νοτης σε μικρότερη πίστα... Σε 6-7 χρόνια ίσως... Ξέρεις κανένας που βρισκόμαστε στον δίσκο;
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

Οταν λεμε μικροτερη πιστα εννοουμε μαγαζι τυπου Φαντασια ή Τεατρο με χωρητικοτητα δλδ 1200 ατομα περιπου και οχι 2500 σαν το Φιβερ.
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Όλα θα κριθούν και με ποίους θα έχει δίπλα του. Προσωπικά θέλω Teatro αφού έκανε ξανά συνεργασία με τον Μπερτάκη.
Από κει και πέρα ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει.
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Έχουμε κανένα άλλο νέο για την ακύρωση της συναυλίας από την πλευρά του Νότη;;
Επίσης, ξέρουμε τπτ για την επιστροφή των εισητηρίων κτλ;

Προσωπικά πολύ αμιφιβάλλω αν θα πάει ο Νότης αν η συναυλία τελικά μεταφερθεί αργότερα μέσα στο καλοκαίρι... όπως και να έχει εγώ πιστεύω ότι πραγματικά ο λόγος της ακύρωσης είναι εκλογές... μένει βέβαια να δούμε αν το ΣΚ της συναυλίας θα γίνουν προεκλογικές συγκεντρώσεις και ομιλίες, αλλιώς προφανώς η προπώληση των εισιτηρίων κινήθηκε σε πολύ χαμηλά επίπεδα...
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Ρέμος: Διαφωνώ κάθετα με κάποιους συναδέλφους μου που δίνουν στον κόσμο πολιτική γραμμή.Να λες την γνώμη σου αλλά όχι να δίνεις πολιτική γραμμή.
Στην αμέσως επόμενη πρόταση: Πιστεύω ότι σε αυτές τις εκλογές ο λαός πρέπει να δώσει την ευκαιρία στον Κυριάκο Μητσοτάκη να κυβερνήσει.
Αλλά περισσότερο γέλιο είχαν οι αντιδράσεις της Σκορδά και του άλλου του Άρη όταν είπε το προφανές κάποιος εκεί στο πάνελ.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

nikosp έγραψε: Παρ Ιουν 14, 2019 11:11 am Ρέμος: Διαφωνώ κάθετα με κάποιους συναδέλφους μου που δίνουν στον κόσμο πολιτική γραμμή.Να λες την γνώμη σου αλλά όχι να δίνεις πολιτική γραμμή.
Στην αμέσως επόμενη πρόταση: Πιστεύω ότι σε αυτές τις εκλογές ο λαός πρέπει να δώσει την ευκαιρία στον Κυριάκο Μητσοτάκη να κυβερνήσει.
Αλλά περισσότερο γέλιο είχαν οι αντιδράσεις της Σκορδά και του άλλου του Άρη όταν είπε το προφανές κάποιος εκεί στο πάνελ.
Έτυχε να το δω και εγώ φίλε... Είναι τραγικό να βλέπεις την Σκορδα να λέει "Δηλαδή να μην έχει γνώμη ο Ρέμος;" όταν έχει θάψει τόσες φορές τον Νοτη για το ίδιο πράγμα..
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Είδα μια φωτό στο fb που είναι ο Νότης μαζί με την Κίλι, τον Απόλλωνα και την Αφροδίτη σε ένα σουσάδικο και τρώει σούσι με chopsticks :smile:
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

81argus έγραψε: Σάβ Ιουν 15, 2019 11:40 pm Είδα μια φωτό στο fb που είναι ο Νότης μαζί με την Κίλι, τον Απόλλωνα και την Αφροδίτη σε ένα σουσάδικο και τρώει σούσι με chopsticks :smile:
Φίλε μπορείς να την ανεβάσεις και εδώ ή να μας πεις τουλάχιστον που την είδες; 😂
81argus
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2014 1:47 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 81argus »

Tsachno21 έγραψε: Σάβ Ιουν 15, 2019 11:48 pm
81argus έγραψε: Σάβ Ιουν 15, 2019 11:40 pm Είδα μια φωτό στο fb που είναι ο Νότης μαζί με την Κίλι, τον Απόλλωνα και την Αφροδίτη σε ένα σουσάδικο και τρώει σούσι με chopsticks :smile:
Φίλε μπορείς να την ανεβάσεις και εδώ ή να μας πεις τουλάχιστον που την είδες; 😂
Την έχει ποστάρει μια κοπέλα στο WWW.NOTISSFAKIANAKIS.EU
Άκου τα χρόνια που έρχονται...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Μην ασχολείστε. Παλιά είναι η φωτογραφία. Από το καλοκαίρι του 2017, λίγο πριν φύγει για Κροατία (Δαλματικές ακτές). Αμα ψάξετε τις αναρτήσεις εκείνης της περιόδου εδώ μέσα θα την βρείτε.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Απάντηση