ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
axizo_polla
Δημοσιεύσεις: 3329
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 12:15 pm

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axizo_polla »

PENELOPE έγραψε:ΟΤΑΝ ΛΕΣ 'ΠΟΙΟΣ' ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΟΙΝΟ Ή ΕΙΔΙΚΟΥΣ;
ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ Ο ΝΕΟΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ,ΑΛΛΑ ΤΙ Σ' ΕΝΟΧΛΕΙ;ΤΟΣΟΙ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΙΝΓΚΛ ΚΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ Ο ΣΤΑΘΗΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΧΩΡΑ;ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΠΕΒΑΛΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΟΠΩΣ ΑΛΛΟΥΣ/ΑΛΛΕΣ.ΚΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΛΙΦΩΝΟΣ!
to koino ennoo pou opos vlepoume ta teleutaia xronia den asxoleite idiaitera me to na psaxnei neous tragoudistes pistas me metria tragoudia
έχω βάρκα τα παράπονα
Άβαταρ μέλους
PENELOPE
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:59 am
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ/ΑΛΙΑΡΤΟΣ
Επικοινωνία:

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PENELOPE »

ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ;ΤΕΣΠΑ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ Η ΕΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΟΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ...
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

polu dynato to neo tou cd single opws k tou gkanou! as tous kopsei ekei sth heaven k as tous prow8hsoun katallhlws...
Άβαταρ μέλους
PENELOPE
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:59 am
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ/ΑΛΙΑΡΤΟΣ
Επικοινωνία:

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PENELOPE »

Chronisgreek έγραψε:polu dynato to neo tou cd single opws k tou gkanou! as tous kopsei ekei sth heaven k as tous prow8hsoun katallhlws...
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΤΩΡΑ...
ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΙΩΝ ΤΟΥ ΣΤΑΘΗ ΑΝ ΚΑΙ ΝΕΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΥ...
Άβαταρ μέλους
PENELOPE
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:59 am
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ/ΑΛΙΑΡΤΟΣ
Επικοινωνία:

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PENELOPE »

ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΣΥΝΕ ΤΟΥ ΣΤΑΘΗ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΒΕΤΟ...ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΟΙΒΟ...


http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=138157&cid=11
Τα γαρίφαλα μπορεί εύκολα να γίνουν... ντομάτες!

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 24 Μαΐου 2010, 06:26

Αλέξης Τερζής

Φωτό: Κώστας Κουτσαυτίκης

Έφυγε από τη Ρόδο στα 24 χρόνια του, επηρεασμένος από το θρίαμβο της Ελλάδας στο Euro του 2004! Είπε στον εαυτό του: «Αφού έγινε κι αυτό, όλα μπορούν να συμβούν». Και έτσι έκανε την προσπάθεια του να μπει στην Α’ εθνική του τραγουδιού.

Ο Στάθης Ραφτόπουλος αν και παιδί του «Fame Story», απoκάλυψε στο ένθετο Piazza της εφημερίδας Veto, πως θα προτιμούσε χίλιες φορές να υπηρετήσει ξανά την στρατιωτική του θητεία παρά να βρεθεί και πάλι στο talent show.

Όπως αποκάλυψε όταν του πρότεινε ο Φοίβος να τον πάρει στην νέα εταιρία του αλλά εκείνος αρνήθηκε γιατί θεώρησε πως θα ήταν αχαριστία εκ μέρους του να «πουλήσει» αυτούς που τον στήριξαν!

«Έφυγα από την Ρόδο στα 24 μου χρόνια και όσο και να σας φαίνεται αστείο, με επηρέασε το Euro του 2004 και ο θρίαμβος της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου!

Είπα συγκεκριμένα: «αφού έγινε αυτό, όλα γίνονται» και ήρθα στην Αθήνα.

«Δεν μπορώ να πω ότι πέρασα και τέλεια στο Fame. Προτιμώ να πάω ξανά στο στρατό και όχι να βιώσω πάλι αυτή την διαδικασία! Όχι πως μου έκανε κακό αλλά ήταν πολύ ψυχοφθόρο να εισπράττεις πως ξαφνικά έγινες σταρ(Wink επειδή σε ακολουθούν μέχρι την τουαλέτα δύο σωματοφύλακες.

Ήταν κάτι τελείως αντίθετο με το χαρακτήρα μου και τα «πιστεύω» μου. Θα προτιμούσα να μην πήγαινα σε ριάλιτι για να κάνω το όνειρο μου πραγματικότητα. Αφού είδα και απόειδα όμως πως όλα τα πράγματα οδηγούν εκεί, πήγα. Κυνήγησα δηλαδή την τύχη μου».

-Έχεις βιώσει κάποια ακραία εκδήλωση θαυμασμού;

«Είχα παλαιότερα ένα πρόβλημα με μια κοπέλα που ήρθε στο καμαρίνι και μου έκανε προτάσεις ...ανήθικες! Ευτυχώς όμως είχα κόσμο γύρω μου και με «έσωσε». Μερικές φορές το ποτό και ο ενθουσιασμός μπορεί να σε κάνουν να πεις κάτι που αύριο ίσως το μετανιώσεις.»

Εφαλτήριο της δισκογραφικής καριέρας του ήταν ο Φοίβος με τον οποίο σήμερα λόγω των περιστάσεων, χώρισαν οι καλλιτεχνικοί δρόμοι τους:

«Λόγω της αποχώρησης του Φοίβου από την “Heaven” ενώ εγώ παρέμεινα στην εταιρία, αναγκάστηκα να ξεκινήσω από την αρχή. Γι’ αυτό το νέο cd μου λέγεται «Από την αρχή». Ήταν γρήγορη και απότομη η διακοπή της συνεργασίας με τον Φοίβο. Εκείνος μου είπε: «Σε θέλω στην εταιρία μου από κει και πέρα σκέψου το...». Αλλά δεν γινόταν να φύγω από μια εταιρία που με στήριξε.

Εκείνοι με ανακάλυψαν στο “Fame story”, δούλεψαν για να με αναδείξουν, θα ήταν αχαριστία εκ μέρους μου να τους «πουλήσω»!

Η συνεργασία με τον Φοίβο δεν θα σταματήσει, κάποια στιγμή σίγουρα θα ξαναβρεθούμε...
Του είμαι ευγνώμων που υπέγραψε την πρώτη δισκογραφική δουλειά μου. Φυσικά θα προτιμούσα να μείνει στην “Heaven”…»

Τι λέει όμως για τις δυσκολίες των επαγγελμάτων της νύχτας και μάλιστα σε καιρό οικονομικής κρίσης;
«Τα επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με την διασκέδαση και το θέαμα περνούν μεγάλη κρίση. Απλά χρειάζεται κάποια στιγμή ακόμα και όταν έχουμε σοβαρά προβλήματα, το μυαλό μας να ξεκουράζεται και να βγαίνουμε.

Μέσα από την διασκέδαση αναγεννιέσαι ενώ καθηλωμένος στην τρομοκρατία της τηλεόρασης μεμψιμοιρείς και απογοητεύεσαι», λέει. «Μας βλέπουν να χαμογελάμε, να μας πετάνε λουλούδια, να περνάμε καλά και λησμονούν πως αν δεν δουλέψεις σκληρά μπορεί τα γαρίφαλα να αντικατασταθούν με... ζαρζαβατικά (γέλια)»

-Νιώθεις πως υπάρχει συσσωρευμένη οργή στην νεολαία;

«Ναι γιατί καταλαβαίνουν πιο εύκολα απ’ ότι εμείς...
Μου είπε χαρακτηριστικά ένα εξάχρονο αγόρι τις προάλλες: «Πρέπει να διαλυθεί η Ευρωπαϊκή ένωση» και έμεινα εμβρόντητος! Μαθαίνουν πιο πολλά στο ίντερνετ παρά στο σχολείο....»

-Σε προβληματίζει η κατάσταση που βιώνουμε στις μέρες μας;

«Σίγουρα αλλά υπάρχει μέσα μου μια ελπίδα....Βλέπω τον κόσμο γύρω μου να λέει και να το εννοεί, πως δεν αντέχει άλλο!

Θα τους συμπαρασταθώ με όποιο τρόπο μπορώ από την πλευρά μου. Είμαι μέρος της κοινωνίας, αγαπώ πάρα πολύ την Ελλάδα και την θεωρώ ευλογημένη χώρα».

Κατά την άποψη του, «ο μόνος λαϊκός τραγουδιστής που τολμάει στις μέρες μας να καυτηριάσει κοινωνικοπολιτικά θέματα είναι ο Νότης Σφακιανάκης. «Πιστεύω όμως πως θα έρθει η στιγμή που θα το κάνουν και άλλοι καλλιτέχνες γιατί ο κόσμος πλέον δεν «ψαρώνει»»!

Νιώθει πως δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί κανείς με το «φαινόμενο» Τζούλια Αλεξανδράτου όταν του θέτουμε το θέμα του πολύκροτου dvd και της «απόλυσης» εξαιτίας της, συναδέλφου του από καλλιτεχνικό σχήμα

«Αξίζει να το σχολιάσουμε;
Όταν ακούς την λέξη «Απόλυτη» και dvd φεύγει το μυαλό σου από την Άννα Βίσση και πάει αλλού... Δεν φταίει η συγκεκριμένη, αλλά εμείς που την βλέπουμε! Απλά κλείνεις την τηλεόραση σου...γιατί δίνοντας τους σημασία «οπλίζονται» για χειρότερα».

-Πιστεύεις πως θα διακριθούμε φέτος στον διαγωνισμό της Eurovision;

«Το «OPA» του Γιώργου Αλκαίου είναι μια χαρά τραγούδι. Νομίζω όμως πως είναι γενικά λάθος εποχή για Eurovision. Πιστεύω πως θα ήταν προτιμότερο να μην στείλουμε τραγούδι στον φετινό διαγωνισμό! Απλά αδικήθηκε το κομμάτι γιατί για παράδειγμα δεν μπορεί να καίγεται η Αθήνα και οι ραδιοφωνικοί σταθμοί να «βομβαρδίζουν» το «Ώπα»! Είναι τραγική ειρωνεία...»

Μετά την επιτυχία του Φοίβου «Ο,τι πιο όμορφο», ο ανερχόμενος ερμηνευτής πρόσφατα μας παρουσίασε τα τέσσερα νέα του τραγούδια σε μουσική Δημήτρη Φωτιάδη και στίχους Βλάσση Αλεξάνδρου, τα οποία κυκλοφορούν σε cd single με τον τίτλο «Απ’ την αρχή».
-Νιώθεις πως λείπει η «σιγουριά» του Φοίβου στο νέο cd σου;

«Αν σας έλεγα όχι θα ήταν ψέματα!
Τίποτα δεν είναι τυχαίο σ’ αυτή την ζωή. Ξεκινάω πάλι «Απ’την αρχή» αλλά το γεγονός αυτό με κάνει ακόμα πιο σοβαρό και υπεύθυνο».
elli4ever
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 10:45 pm

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elli4ever »

Krouela έγραψε:sas parakalo de tha'thela :fan:
:fan: :fan: :fan: :fan:
elli4ever
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 06, 2007 10:45 pm

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elli4ever »

elli4ever έγραψε:
Krouela έγραψε:sas parakalo de tha'thela :fan:
O Stefanos Dimosthenous ine i adynamia tou Pounenti...
:fan: :fan: :fan: :fan:
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

oute akoustike to cd giati?
supernatural22

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από supernatural22 »

Anemos2006 έγραψε:oute akoustike to cd giati?
Giati den to prowthei h Heaven!Mono ton Kwnstantino Galano kai ton Antwni Drembela paizoun sto Rythmo 9,49
Ernesto
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 14394
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2010 7:45 pm
Τοποθεσία: Neapoli,Thessaloniki

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ernesto »

supernatural22 έγραψε:
Anemos2006 έγραψε:oute akoustike to cd giati?
Giati den to prowthei h Heaven!Mono ton Kwnstantino Galano kai ton Antwni Drembela paizoun sto Rythmo 9,49

oxi re su paizei ston rythmo..
Can you answer??
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

emena mou aresh einai sumpa8htikos exei kai omorfh xreia..epituxeia omos..............kamia.
Stavros
Δημοσιεύσεις: 17445
Εγγραφή: Παρ Αύγ 28, 2009 10:35 pm

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stavros »

Anemos2006 έγραψε:emena mou aresh einai sumpa8htikos exei kai omorfh xreia..epituxeia omos..............kamia.
To o, ti pio omorfo epaikse arketa nomizw...
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

kai meta giati tipota?
Chronisgreek
Δημοσιεύσεις: 10833
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:45 pm

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chronisgreek »

to ki omws paizei k to video clip
Άβαταρ μέλους
PENELOPE
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:59 am
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ/ΑΛΙΑΡΤΟΣ
Επικοινωνία:

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PENELOPE »

ΤΟ ΚΙ ΟΜΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ...ΚΑΙ ΒΟΛΟ ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Τ' ΑΚΟΥΩ ΚΙ ΕΔΩ ΒΟΙΩΤΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ...
axizo_polla
Δημοσιεύσεις: 3329
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2005 12:15 pm

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axizo_polla »

mallon mono stoi biotia paizei
έχω βάρκα τα παράπονα
Ernesto
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 14394
Εγγραφή: Τετ Μαρ 31, 2010 7:45 pm
Τοποθεσία: Neapoli,Thessaloniki

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ernesto »

paidia egw to akouw duo-treis fores thn bdomada to ligotero..
Can you answer??
Άβαταρ μέλους
PENELOPE
Δημοσιεύσεις: 1317
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 29, 2005 1:59 am
Τοποθεσία: ΒΟΛΟΣ/ΑΛΙΑΡΤΟΣ
Επικοινωνία:

Re: ΣΤΑΘΗΣ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ –«ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ» ΝΕΟ CD-SINGLE,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από PENELOPE »

ΕΔΩ ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΚΙ ΕΥΒΟ'Ι'ΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ...ΚΙ ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΕΙ...
Απάντηση