Shaya

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
stathis2b
Δημοσιεύσεις: 1093
Εγγραφή: Τρί Ιαν 27, 2009 8:51 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stathis2b »

afn έγραψε:
stathis2b έγραψε:Ok, τοτε αν αυριο η Shaya και η καθε Shaya μιλησει απαξιωτικα για Βισση Βανδη κλπ επειδη δεν ειναι σε τοπ επιπεδο μην σας δω να της τα χωνετε.Επειδη μιλαει για την Παπαρίζου σας βλέπω ανετους :lol: :lol:

Αν πει κάτι που ισχύει ok! Αν βγει κάποια και πει πως δεν έχει πρότυπο τη Βίσση γιατί δεν έχει το ρεπερτόριο που θα έπρεπε, γιατί να με ενοχλήσει?
Καλα ποσες φορες θα πω οτι δεν με ενοχλησε το θεμα "προτύπου" αλλά τα υπόλοιπα.Αν η Shaya ελεγε οτι δεν θαυμαζει τη Βισση αλλά αλλες που ανηκουν σε αλλο τοπ επιπεδο πως θα σου φαινόταν; :fan:
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Νομίζω ήταν ξεκάθαρο τι ήθελε να πει από την πρώτη φράση της...
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

lypamai poly alla gia prwth fora tha symfwnhsw me to tg
edw paidia den exoyme apopsh me thn ennoia toy lew thn apopsh moy san dhmosio proswpo edw meiwse thn aksia mias sygkekrimenhs tragoydistrias poy sto katw katw exei kanei perissotera pragmata
ayto to h paparizoy den einai epipedoy einai tragiko den mporw na katalabw giato to blepete toso xalara kai diplwmatika
pragmatika den mporw na katalabw th saya pws skefthke na antidrasei etsi
epishs an ayrio legane kati gia garbi, bissh, bandh tha ginotan apo to eksastwte fanclub STAYROFORIA enantion ths
na thymhthoyme to xwsimo ths golema sth bissh poy htan kai poio light kai ti egine sto vissobasileio :lol: :lol: :lol: (kai mhn moy peite h golema den einai synadelfos, isa isa, logw synadelfikothtos den maxairwneis ton allo akomh kai an den ton pas katholoy)
opote afhste tis p...pes arxiste to tsigaro :525807:
Living for the dawn keeps me hanging on
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Μόλις δήλωσε η Shaya στο Mega πως εννοείται πως σέβεται την Παπαρίζου κλπ, αλλά δεν είναι το δικό της πρότυπο!! :wink:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Ether έγραψε:lypamai poly alla gia prwth fora tha symfwnhsw me to tg
edw paidia den exoyme apopsh me thn ennoia toy lew thn apopsh moy san dhmosio proswpo edw meiwse thn aksia mias sygkekrimenhs tragoydistrias poy sto katw katw exei kanei perissotera pragmata
ayto to h paparizoy den einai epipedoy einai tragiko den mporw na katalabw giato to blepete toso xalara kai diplwmatika
pragmatika den mporw na katalabw th saya pws skefthke na antidrasei etsi
epishs an ayrio legane kati gia garbi, bissh, bandh tha ginotan apo to eksastwte fanclub STAYROFORIA enantion ths
na thymhthoyme to xwsimo ths golema sth bissh poy htan kai poio light kai ti egine sto vissobasileio :lol: :lol: :lol: (kai mhn moy peite h golema den einai synadelfos, isa isa, logw synadelfikothtos den maxairwneis ton allo akomh kai an den ton pas katholoy)
opote afhste tis p...pes arxiste to tsigaro :525807:

Αντιλαμβάνεσαι πόσο εύκολα μπορούν να διαστρεβλωθούν τα λεγόμενα... Εσύ κατέληξες στο συμπέρασμα ότι είπε πως η Παπαρίζου δεν είναι επιπέδου...
Επίσης σαφώς και τα υπόλοιπα φαν κλαμπς είναι εξίσου τρελά... Εγώ μιλάω για εμένα!! :wink:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

Αν δηλαδή εγώ γινόμουν δημοσιογράφος και έλεγα ότι πρότυπο μου δεν είναι ο Αντώνης Σρόιτερ αυτό θα σήμαινε ότι τον μειώνω ή ότι πολύ απλά παρακολουθώ την καριέρα κάποιων άλλων;
Δως μου ένα παγάκι
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

creativeuser έγραψε:Αν δηλαδή εγώ γινόμουν δημοσιογράφος και έλεγα ότι πρότυπο μου δεν είναι ο Αντώνης Σρόιτερ αυτό θα σήμαινε ότι τον μειώνω ή ότι πολύ απλά παρακολουθώ την καριέρα κάποιων άλλων;

Αυτό σημαίνει ότι έχεις εμπάθεια με τον Σρόιτερ και ότι το λες για να ακουστεί το όνομά σου!! :eh:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

creativeuser έγραψε:Αν δηλαδή εγώ γινόμουν δημοσιογράφος και έλεγα ότι πρότυπο μου δεν είναι ο Αντώνης Σρόιτερ αυτό θα σήμαινε ότι τον μειώνω ή ότι πολύ απλά παρακολουθώ την καριέρα κάποιων άλλων;
allo den einai protypo moy kai allo oi blakeies ths saya gia epipeda
kai mono poy anagkasthke na anakataskeyasei tis dhlwseis ths deixnei thn enoxh ths
Living for the dawn keeps me hanging on
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

Ether έγραψε:
creativeuser έγραψε:Αν δηλαδή εγώ γινόμουν δημοσιογράφος και έλεγα ότι πρότυπο μου δεν είναι ο Αντώνης Σρόιτερ αυτό θα σήμαινε ότι τον μειώνω ή ότι πολύ απλά παρακολουθώ την καριέρα κάποιων άλλων;
allo den einai protypo moy kai allo oi blakeies ths saya gia epipeda
kai mono poy anagkasthke na anakataskeyasei tis dhlwseis ths deixnei thn enoxh ths
Δεν δείχνει καμιά ενοχή.Απλά όπως συνηθίζουμε εδώ πέρα "μην τολμήσει κανείς να πιάσει στο στόμα του μεγάλο όνομα χωρίς να στάζουν από το στόμα του μέλια,σάλια και σάλτσες".Θα χαρακτηριστεί ως ζήλια,εμπάθεια και κακία.
Δως μου ένα παγάκι
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Ether έγραψε:
creativeuser έγραψε:Αν δηλαδή εγώ γινόμουν δημοσιογράφος και έλεγα ότι πρότυπο μου δεν είναι ο Αντώνης Σρόιτερ αυτό θα σήμαινε ότι τον μειώνω ή ότι πολύ απλά παρακολουθώ την καριέρα κάποιων άλλων;
allo den einai protypo moy kai allo oi blakeies ths saya gia epipeda
kai mono poy anagkasthke na anakataskeyasei tis dhlwseis ths deixnei thn enoxh ths

Τι ακριβώς ανασκεύασε??
Ένα μου το οποίο μπορεί τυχαία/επίτηδες να μην έγραψε ο δημοσιογράφος για να γίνει ο ντόρος... :wink:
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

creativeuser έγραψε:
Ether έγραψε:
creativeuser έγραψε:Αν δηλαδή εγώ γινόμουν δημοσιογράφος και έλεγα ότι πρότυπο μου δεν είναι ο Αντώνης Σρόιτερ αυτό θα σήμαινε ότι τον μειώνω ή ότι πολύ απλά παρακολουθώ την καριέρα κάποιων άλλων;
allo den einai protypo moy kai allo oi blakeies ths saya gia epipeda
kai mono poy anagkasthke na anakataskeyasei tis dhlwseis ths deixnei thn enoxh ths
Δεν δείχνει καμιά ενοχή.Απλά όπως συνηθίζουμε εδώ πέρα "μην τολμήσει κανείς να πιάσει στο στόμα του μεγάλο όνομα χωρίς να στάζουν από το στόμα του μέλια,σάλια και σάλτσες".Θα χαρακτηριστεί ως ζήλια,εμπάθεια και κακία.

ma einai zhleia empatheia kai kakia na les gia epipeda
dhladh esy cre sto diko soy epaggelmatiko xwro an kapoios erthei kai se rwthsei gia synadelfo soy akomh kai an einai kakos tha mpeis sto zhthma kai tha arxiseis?
sygnwmh alla ayto to thewrw aparadexto
Living for the dawn keeps me hanging on
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

afn έγραψε:
Ether έγραψε:
creativeuser έγραψε:Αν δηλαδή εγώ γινόμουν δημοσιογράφος και έλεγα ότι πρότυπο μου δεν είναι ο Αντώνης Σρόιτερ αυτό θα σήμαινε ότι τον μειώνω ή ότι πολύ απλά παρακολουθώ την καριέρα κάποιων άλλων;
allo den einai protypo moy kai allo oi blakeies ths saya gia epipeda
kai mono poy anagkasthke na anakataskeyasei tis dhlwseis ths deixnei thn enoxh ths

Τι ακριβώς ανασκεύασε??
Ένα μου το οποίο μπορεί τυχαία/επίτηδες να μην έγραψε ο δημοσιογράφος για να γίνει ο ντόρος... :wink:
soy proteinw na ksanakoyseis ti eipe
Living for the dawn keeps me hanging on
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Σε συνέντευξη τα είπε όχι live...
Αυτά που είπε σήμερα στο πρωινό??
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

Ether έγραψε: sygnwmh alla ayto to thewrw aparadexto
Δεν το θεωρώ απαράδεκτο γιατί το έχω να δει να γίνεται στο εξωτερικό χιλιάδες φορές και με χειρότερο τρόπο(να βγαίνει π.χ καλλιτέχνης σε back stage βραβείων και να θάβει την ίδια στιγμή, εμφάνιση άλλου στην ίδια διοργάνωση αλλά κατά τα άλλα όλα μέλη γάλα).Δεν είπε και τίποτα το σοκαριστικό απλά στην Ελλάδα είμαστε όλοι ένα χωριό και τα πάντα παρεξηγιούνται.Το "λάθος" της είναι που δεν το έπαιξε και αυτή "τυπικά καλή" όπως το σύνολο των celebrities σε αυτή τη χώρα.
Δως μου ένα παγάκι
Anemos2006
Δημοσιεύσεις: 2856
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2007 1:34 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Anemos2006 »

Στο «Πρωινό μου» βρέθηκε σήμερα το πρωί η Shaya, η οποία τραγούδησε κάποιες από τις μεγάλες της επιτυχίες.



Η νεαρή τραγουδίστρια οφείλει την εξωτική ομορφιά της στην ποικιλία των χωρών καταγωγής της καθώς όπως είπε, είναι μισή Δανέζα, μισή Λατινοαμερικάνα, ενώ ο παππούς της είναι Ινδιάνος και η γιαγιά της κατάγεται από την Γροιλανδία!

Η Shaya ανέφερε επίσης, ότι η εξωτερική της εμφάνιση την βοηθάει στο να έχει κατακτήσεις, αυτή την περίοδο όμως δηλώνει ελεύθερη.

Όταν ρωτήθηκε ποιο από τα υποψήφια τραγούδια για την Eurovision είναι το αγαπημένο της, αρκέστηκε στο να απαντήσει ότι όλα είναι ωραία, ίσως όμως να ξεχωρίζει λίγο παραπάνω τη συμμετοχή του Λούκα λόγω της στενής της φιλίας με τον Stereo Mike.

Τελειώνοντας, η Shaya ξεκαθάρισε την παρεξήγηση που την θέλει να μην θεωρεί πρότυπο την Έλενα Παπαρίζου, τονίζοντας ότι στην συνέντευξη που έδωσε στο DownTown και από την οποία προέρχεται η δήλωση, οι υπεύθυνοι του περιοδικού ξέχασαν να προσθέσουν τη λέξη «μου».

«Έχουν γράψει λάθος. Ξέχασαν να βάλουν το "μου". Εγώ είπα ότι η Έλενα Παπαρίζου δεν είναι πρότυπό μου, όχι ότι δεν την θεωρώ γενικά πρότυπο. Εννοείται πως είναι πρότυπο! Τη σέβομαι πάρα πολύ σαν καλλιτέχνιδα», ανέφερε χαρακτηριστικά.

Από τη Σοφία Παφτούνου
Ether
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 2:05 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ether »

creativeuser έγραψε:
Ether έγραψε: sygnwmh alla ayto to thewrw aparadexto
Δεν το θεωρώ απαράδεκτο γιατί το έχω να δει να γίνεται στο εξωτερικό χιλιάδες φορές και με χειρότερο τρόπο(να βγαίνει π.χ καλλιτέχνης σε back stage βραβείων και να θάβει την ίδια στιγμή, εμφάνιση άλλου στην ίδια διοργάνωση αλλά κατά τα άλλα όλα μέλη γάλα).Δεν είπε και τίποτα το σοκαριστικό απλά στην Ελλάδα είμαστε όλοι ένα χωριό και τα πάντα παρεξηγιούνται.Το "λάθος" της είναι που δεν το έπαιξε και αυτή "τυπικά καλή" όπως το σύνολο των celebrities σε αυτή τη χώρα.

a den kserw bre cre an esy to les typika kalh egw to thelw typikoys kanones eygenoys symperiforas
den katalabainw ti thes na bgainoyn oloi oi kallitexnes kai na arxizoyn ta systrigkla kai na arxizei o enas na kathgorei anoixta ton allo
pragmatika den mporw na se katalabw
Living for the dawn keeps me hanging on
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

Ether έγραψε:
creativeuser έγραψε:
Ether έγραψε: sygnwmh alla ayto to thewrw aparadexto
Δεν το θεωρώ απαράδεκτο γιατί το έχω να δει να γίνεται στο εξωτερικό χιλιάδες φορές και με χειρότερο τρόπο(να βγαίνει π.χ καλλιτέχνης σε back stage βραβείων και να θάβει την ίδια στιγμή, εμφάνιση άλλου στην ίδια διοργάνωση αλλά κατά τα άλλα όλα μέλη γάλα).Δεν είπε και τίποτα το σοκαριστικό απλά στην Ελλάδα είμαστε όλοι ένα χωριό και τα πάντα παρεξηγιούνται.Το "λάθος" της είναι που δεν το έπαιξε και αυτή "τυπικά καλή" όπως το σύνολο των celebrities σε αυτή τη χώρα.

a den kserw bre cre an esy to les typika kalh egw to thelw typikoys kanones eygenoys symperiforas
den katalabainw ti thes na bgainoyn oloi oi kallitexnes kai na arxizoyn ta systrigkla kai na arxizei o enas na kathgorei anoixta ton allo
pragmatika den mporw na se katalabw
Όχι το ωραίο είναι να τους βλέπεις καλούς μπροστά στους δημοσιογράφους και τις κάμερες και να μαθαίνεις από πηγαδάκια ότι είναι οι χειρότερες κατίνες και ρίχνουν μέχρι και κατάρες ο ένας πίσω από τον άλλο. :wink:
Δως μου ένα παγάκι
afn
Δημοσιεύσεις: 175006
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2004 3:21 am

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από afn »

Ας μην πιάνουμε τα άκρα... Και γενικά να μην τρελαινόμαστε και με τις απλές αναφορές!!
Να αγωνιάς γι'αυτόν και να του δίνεις χαμόγελα, είναι αγάπη
creativeuser
Δημοσιεύσεις: 14181
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2005 8:19 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από creativeuser »

afn έγραψε:Ας μην πιάνουμε τα άκρα... Και γενικά να μην τρελαινόμαστε και με τις απλές αναφορές!!
Αυτό ακριβώς λέω.Δεν είπε κανείς να βγαίνει ο ένας και να κατηγορεί τον άλλο.Αλλά όχι να αφορίζουμε και τον άλλο για μια απλή αναφορά.
Δως μου ένα παγάκι
stathis2b
Δημοσιεύσεις: 1093
Εγγραφή: Τρί Ιαν 27, 2009 8:51 pm

Re: Shaya

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stathis2b »

Βασικά η Shaya αναφέρθηκε στο σχόλιο περί προτύπου που βασικα ηταν και το πιο ξεκαθαρο.Στο αμφιλεγόμενο θεμα περί τοπ επιπεδου δεν αναφερθηκε
Απάντηση