Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

notikos21 έγραψε: Σάβ Ιουν 01, 2019 8:57 am
giorgosss19 έγραψε: Παρ Μάιος 31, 2019 11:43 pm Το εγω ειμαι η αποδειξη οτι ειμαι ουφο ναι ειναι προσβολη, οπως και αυτα που λεει ο Νοτης περι χουντας και ΧΑ. Και το ποτε θα σχολιασω ειναι δικο μου θεμα. Τωρα ηθελα και σχολιασα
Φίλε χαλάρωσε λίγο. Πολλοί εδώ στο forum μια χαρά κριτική ασκούμε και στον Νότη όταν πρόκειται φυσικά για τα αμιγώς καλλιτεχνικά ζητήματα. Όταν όμως επιτίθεσαι προσωπικά (δεν μιλάω για σένα) σε έναν άνθρωπο μόνο και μόνο επειδή δεν γουστάρεις όσα λέει ή πιστεύει και δίχως καμία αναφορά στην καλλιτεχνική του υπόσταση τότε ναι, γίνεσαι εμπαθής. Επιπλέον, θέλω να πιστεύω ότι και εσύ ο ίδιος έχεις καταλάβει ότι υπάρχει ένα ολόκληρο σύστημα που ξεσκίζει τον Νότη βρέξει χιονίσει. Ένα σύστημα που συνεχίζει να πυροβολεί ακόμη και όταν ο Νότης ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ! Όπως φέτος δηλαδή... Παρατήρησες να χαλάρωσαν καθόλου οι καλοθελητές; Εγώ όχι. Ναι, οι δηλώσεις για ΧΑ και χούντα ήταν λάδι στη φωτιά, αλλά αν δεν είσαι πολύ μικρός ηλικιακά θα γνωρίζεις ότι υπήρχε ούτως ή άλλως φωτιά και πολλοί τον είχαν στη μπούκα πριν καν μπει στη ζωή μας η ΧΑ. Επιπλέον, συμφωνείς ή διαφωνείς μαζί του, νομίζω ότι θα παραδεχτείς ότι τουλάχιστον είχε το θάρρος της γνώμης του και πλήρωσε φυσικά το ανάλογο τίμημα με τον ολομέτωπο πόλεμο που υφίσταται ακόμα. Και κάτι τελευταίο: έχω γνωρίσει ψηφοφόρους της ΧΑ που μια χαρά ακούνε καλλιτέχνες δεδηλωμένους οπαδούς της αριστεράς όπως ο Μητροπάνος και όχι μόνο. Δεν έχω γνωρίσει όμως εδώ και καιρό έστω έναν αριστερό που να πει μια καλή κουβέντα για τον Νότη έστω σαν καλλιτέχνη. Βλέπεις λοιπόν ότι οι απόλυτες απόψεις και ο ''φασισμός'' (ανάθεμα μας τους περισσότερους αν ξέρουμε καν τι σημαίνει ο όρος) κρύβονται καμιά φορά σε όσους το παίζουν άγιοι στον επίγειο παράδεισο της αλά καρτ και δήθεν ευαισθητοποιημένης δημοκρατίας μας... Καλημέρα!
Φίλε συμφωνώ με όσα λες, αλλά κανείς ένα λάθος... Ο Νοτης δεν είναι ταυτισμενος Χρυσαυγιτης άσχετα εάν κάποιοι θέλουν να τον κάνουν... Έχει διαφορά... Μην ξεχνάς πως πριν κάποια χρόνια τον έλεγαν αντιεξουσιαστη και αναρχικό..
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Παιδιά μην το συνεχίσουμε. Αν στεκόταν ο Τσουβελας στους εξωγήινους ή στην ΧΑ να το συζητούσαμε, όμως τώρα απλά τραγούδησε 2 από τα πιο γνωστά τραγούδια του Νότη.
giorgosss19
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2019 10:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgosss19 »

Tsachno21 έγραψε: Σάβ Ιουν 01, 2019 1:24 pm
notikos21 έγραψε: Σάβ Ιουν 01, 2019 8:57 am
giorgosss19 έγραψε: Παρ Μάιος 31, 2019 11:43 pm Το εγω ειμαι η αποδειξη οτι ειμαι ουφο ναι ειναι προσβολη, οπως και αυτα που λεει ο Νοτης περι χουντας και ΧΑ. Και το ποτε θα σχολιασω ειναι δικο μου θεμα. Τωρα ηθελα και σχολιασα
Φίλε χαλάρωσε λίγο. Πολλοί εδώ στο forum μια χαρά κριτική ασκούμε και στον Νότη όταν πρόκειται φυσικά για τα αμιγώς καλλιτεχνικά ζητήματα. Όταν όμως επιτίθεσαι προσωπικά (δεν μιλάω για σένα) σε έναν άνθρωπο μόνο και μόνο επειδή δεν γουστάρεις όσα λέει ή πιστεύει και δίχως καμία αναφορά στην καλλιτεχνική του υπόσταση τότε ναι, γίνεσαι εμπαθής. Επιπλέον, θέλω να πιστεύω ότι και εσύ ο ίδιος έχεις καταλάβει ότι υπάρχει ένα ολόκληρο σύστημα που ξεσκίζει τον Νότη βρέξει χιονίσει. Ένα σύστημα που συνεχίζει να πυροβολεί ακόμη και όταν ο Νότης ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ! Όπως φέτος δηλαδή... Παρατήρησες να χαλάρωσαν καθόλου οι καλοθελητές; Εγώ όχι. Ναι, οι δηλώσεις για ΧΑ και χούντα ήταν λάδι στη φωτιά, αλλά αν δεν είσαι πολύ μικρός ηλικιακά θα γνωρίζεις ότι υπήρχε ούτως ή άλλως φωτιά και πολλοί τον είχαν στη μπούκα πριν καν μπει στη ζωή μας η ΧΑ. Επιπλέον, συμφωνείς ή διαφωνείς μαζί του, νομίζω ότι θα παραδεχτείς ότι τουλάχιστον είχε το θάρρος της γνώμης του και πλήρωσε φυσικά το ανάλογο τίμημα με τον ολομέτωπο πόλεμο που υφίσταται ακόμα. Και κάτι τελευταίο: έχω γνωρίσει ψηφοφόρους της ΧΑ που μια χαρά ακούνε καλλιτέχνες δεδηλωμένους οπαδούς της αριστεράς όπως ο Μητροπάνος και όχι μόνο. Δεν έχω γνωρίσει όμως εδώ και καιρό έστω έναν αριστερό που να πει μια καλή κουβέντα για τον Νότη έστω σαν καλλιτέχνη. Βλέπεις λοιπόν ότι οι απόλυτες απόψεις και ο ''φασισμός'' (ανάθεμα μας τους περισσότερους αν ξέρουμε καν τι σημαίνει ο όρος) κρύβονται καμιά φορά σε όσους το παίζουν άγιοι στον επίγειο παράδεισο της αλά καρτ και δήθεν ευαισθητοποιημένης δημοκρατίας μας... Καλημέρα!
Φίλε συμφωνώ με όσα λες, αλλά κανείς ένα λάθος... Ο Νοτης δεν είναι ταυτισμενος Χρυσαυγιτης άσχετα εάν κάποιοι θέλουν να τον κάνουν... Έχει διαφορά... Μην ξεχνάς πως πριν κάποια χρόνια τον έλεγαν αντιεξουσιαστη και αναρχικό..
Ελα ρε φιλε που δεν ειναι Χρυσαυγιτης τωρα. Καλα κανει κ ειναι κ δικαιωμα του. Αλλα μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. Τελος παντων δεν το συνεχιζω, γιατι δν θα βγαλουμε ακρη. Καποια πραγματα φαινονται δν χρειαζεται να τα αναφερουμε
giorgosss19
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2019 10:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgosss19 »

SFAKattack10 έγραψε: Σάβ Ιουν 01, 2019 2:56 pm Παιδιά μην το συνεχίσουμε. Αν στεκόταν ο Τσουβελας στους εξωγήινους ή στην ΧΑ να το συζητούσαμε, όμως τώρα απλά τραγούδησε 2 από τα πιο γνωστά τραγούδια του Νότη.
Αυτο ακριβως!!!!!
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Αρχίσαν να ανακοινώνονται σχήματα για τον ερχόμενο χειμώνα. Καρράς-Πλούταρχος στην "Ιερά Οδό".
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

Γνωμη μου οτι δεν πρεπει να ανεβαζουμε εδω καθε αρνητικη κριτικη τοτ καθε πικραμενου. Τους δινετε κλικ με αυτον τον τροπο, αρα αξια και λεφτα. Η συναυλια θα ειναι sold out σιγουρα. Το momentum βεβαια για 30 Ιουνη δεν ειναι ετσι πως ηρθαν τα πραγματα καλο, γιατι ολοι θα συζητουν για τις εκλογες και θα περασει στα ψιλα η συναυλια. Νομιζω οτι οποις προβες κανει ο Νοτης θα ειναι τεχνικης φυσεως, δλδ για φωτα ηχο κτλ. Τα τραγουδια αυτα τα εχει πει 1000 φορες. Θα ειχε ενδιαφερον μια συγκριση της προηγουμενης συναυλιας στον ιδιο χωρο το 2000 με τωρα ερμηνευτικα. Τα ιδια τραγουδια θα τραγουδηθουν πιο μεστα και με πιο βαρια φωνη, οχι απαραιτητα κακο αυτο. Τελος, για μενα ο Νοτης θα επρεπε του χρονου να παει σε ενα μαγαζι τυπου φαντασια με μικρα ονοματα και να κανει ενα προγραμμα που να περιεχει υμνους αλλα καιο ξεχασμενα διαμαντακια, κατι που αν συνεργαστει με τον Πασχαλιδη δεν θα μπορεσει να το κανει γτ ο χρονος του πανω στη πιστα θα μειωθει παρα πολυ.
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 3:55 pm Αρχίσαν να ανακοινώνονται σχήματα για τον ερχόμενο χειμώνα. Καρράς-Πλούταρχος στην "Ιερά Οδό".
Ωραίο σχήμα αυτό.. Φίλε scorpion για τον δικό μας έχεις καμιά πληροφορία για χειμώνα;
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Tsachno21 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 5:27 pm
Scorpion86 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 3:55 pm Αρχίσαν να ανακοινώνονται σχήματα για τον ερχόμενο χειμώνα. Καρράς-Πλούταρχος στην "Ιερά Οδό".
Ωραίο σχήμα αυτό.. Φίλε scorpion για τον δικό μας έχεις καμιά πληροφορία για χειμώνα;
Ότι είχα γράψει για Ρέμο, δεν έχω μάθει τίποτα νεότερο. Και ως εναλλακτική υπάρχει σε μεγάλη εκτίμηση το όνομα του Σταμάτη... Μετά το 15Αυγουστο θα έχουμε ουσιαστικές εξελίξεις.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
giannis21
Δημοσιεύσεις: 387
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 14, 2016 3:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giannis21 »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 9:55 pm
Tsachno21 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 5:27 pm
Scorpion86 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 3:55 pm Αρχίσαν να ανακοινώνονται σχήματα για τον ερχόμενο χειμώνα. Καρράς-Πλούταρχος στην "Ιερά Οδό".
Ωραίο σχήμα αυτό.. Φίλε scorpion για τον δικό μας έχεις καμιά πληροφορία για χειμώνα;
Ότι είχα γράψει για Ρέμο, δεν έχω μάθει τίποτα νεότερο. Και ως εναλλακτική υπάρχει σε μεγάλη εκτίμηση το όνομα του Σταμάτη... Μετά το 15Αυγουστο θα έχουμε ουσιαστικές εξελίξεις.
Scorpion86 ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΑΔΑΜΑΝΤΙΔΗ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ;
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

giannis21 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 10:42 pm
Scorpion86 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 9:55 pm
Tsachno21 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 5:27 pm
Scorpion86 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 3:55 pm Αρχίσαν να ανακοινώνονται σχήματα για τον ερχόμενο χειμώνα. Καρράς-Πλούταρχος στην "Ιερά Οδό".
Ωραίο σχήμα αυτό.. Φίλε scorpion για τον δικό μας έχεις καμιά πληροφορία για χειμώνα;
Ότι είχα γράψει για Ρέμο, δεν έχω μάθει τίποτα νεότερο. Και ως εναλλακτική υπάρχει σε μεγάλη εκτίμηση το όνομα του Σταμάτη... Μετά το 15Αυγουστο θα έχουμε ουσιαστικές εξελίξεις.
Scorpion86 ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΑΔΑΜΑΝΤΙΔΗ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ;
Δεν ξέρω κάτι σχετικά με Αδαμαντίδη.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Scorpion86 έγραψε: Τετ Ιουν 05, 2019 9:55 pm Ότι είχα γράψει για Ρέμο, δεν έχω μάθει τίποτα νεότερο. Και ως εναλλακτική υπάρχει σε μεγάλη εκτίμηση το όνομα του Σταμάτη... Μετά το 15Αυγουστο θα έχουμε ουσιαστικές εξελίξεις.
Έχει γραφτεί ότι ο Ρέμος θα ανοίξει την σεζόν στην Πύλη Αξιου, ίσως όπως έκανε πέρυσι η Πάολα.
Γιαυτό τον λόγο ο Μαζωνακης έκλεισε στο Αθηνών Αρένα και φεύγει από το Εναστρον.
DimitrisGk
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 6:38 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DimitrisGk »

Τελικά η συναυλία θα μεταδοθεί στην τηλεόραση από τον ant1 η απλώς το κανάλι είναι χορηγός επικοινωνίας?
Κρύβομαι από τους άλλους και απο μένα
Notis7Arxontas
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2018 1:39 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Notis7Arxontas »

DimitrisGk έγραψε: Πέμ Ιουν 06, 2019 9:03 pm Τελικά η συναυλία θα μεταδοθεί στην τηλεόραση από τον ant1 η απλώς το κανάλι είναι χορηγός επικοινωνίας?
Ναι φίλε η συναυλία θα μεταδοθεί από τον αντ1 απλά όχι σε ζωντανή μετάδοση.Θα μεταδοθεί σε ημερομηνία που θα ορίσει το κανάλι.
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Καμια διαφημιση παιζει ρε παιδια; δεν βλεπω και πολυ κινητικοτητα εκτος απο καποιες σελιδες στο fb. στην συναυλια του Φοίβου αντιστοιχα τοτε ειχε βουίξει ο τοπος.
DimitrisGk
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 6:38 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DimitrisGk »

Notis7Arxontas έγραψε: Πέμ Ιουν 06, 2019 9:07 pm
DimitrisGk έγραψε: Πέμ Ιουν 06, 2019 9:03 pm Τελικά η συναυλία θα μεταδοθεί στην τηλεόραση από τον ant1 η απλώς το κανάλι είναι χορηγός επικοινωνίας?
Ναι φίλε η συναυλία θα μεταδοθεί από τον αντ1 απλά όχι σε ζωντανή μετάδοση.Θα μεταδοθεί σε ημερομηνία που θα ορίσει το κανάλι.
Ευχαριστώ πολύ!!!
Κρύβομαι από τους άλλους και απο μένα
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

sotirakos έγραψε: Πέμ Ιουν 06, 2019 9:22 pm Καμια διαφημιση παιζει ρε παιδια; δεν βλεπω και πολυ κινητικοτητα εκτος απο καποιες σελιδες στο fb. στην συναυλια του Φοίβου αντιστοιχα τοτε ειχε βουίξει ο τοπος.
Ο Φοιβος ειναι του συστηματος ο Χρυσοβεργης οχι.
Άβαταρ μέλους
Mixalisvolos
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 8:17 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mixalisvolos »


Από το 1:34:00 και μετά είναι η είσοδος του Γιώργου Καμπόσου στο χθεσινό Friday Boxing Fight Night,με το ''Μα εγώ Είμαι Έλληνας'' .
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

ilias16 έγραψε: Σάβ Ιουν 08, 2019 5:43 pm
Νομίζω ότι τελικά θα γίνει μετά το καλοκαίρι...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

eptapsuxos έγραψε: Παρ Ιουν 07, 2019 6:40 pm
sotirakos έγραψε: Πέμ Ιουν 06, 2019 9:22 pm Καμια διαφημιση παιζει ρε παιδια; δεν βλεπω και πολυ κινητικοτητα εκτος απο καποιες σελιδες στο fb. στην συναυλια του Φοίβου αντιστοιχα τοτε ειχε βουίξει ο τοπος.
Ο Φοιβος ειναι του συστηματος ο Χρυσοβεργης οχι.
Καλώς ή κακώς οι πολιτικές συγκυρίες δεν ευνόησαν. Ωστόσο, σε κάθε περίπτωση εγώ δεν περίμενα sold-out ούτε καμία σούπερ προώθηση και προβολή δεδομένου ότι ο Χρυσοβέργης δεν είναι ευρέως γνωστός κι επίσης κυριαρχεί μεταξύ των ονομάτων ο Νότης.
Προσωπικά δεν θεωρώ απίθανο να μην γίνει καν η συναυλία.
Μόνο ως αστείο μπορώ να εκλάβω την τοποθέτηση των ονομάτων με αλφαβητική σειρά, κατά την οποια ο ολόκληρος Σφακιανάκης είναι τελευταίος..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Απάντηση