Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2089
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Scorpion86 έγραψε: Τρί Νοέμ 27, 2018 3:45 am Πιο πολύ στο "βαριέμαι να κάνω κάτι" είναι παρά ότι έχει ανασφάλεια.
Και εγω αυτο πιστευω.
Άβαταρ μέλους
ΜΑΓΔΑ
Δημοσιεύσεις: 9164
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2004 12:05 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜΑΓΔΑ »

Life is a RollerCoaster...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Νασούλης δεν πετυχαίνει ούτε ελέφαντα στο ένα μέτρο πόσο μάλλον ειδήσεις για το σχήμα...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να δούμε ντουέτα. Αυτό που αποκλείω είναι να δούμε αυτό που αρχικά ήθελε η Παολα να γίνεται στο τέλος του προγράμματος με τα σκαμπό στα οποία θα κάθονται και θα τραγουδάνε ότι να ναι. Ότι έκανε στην Πύλη δηλαδή πριν ένα μήνα. Τεράστια έκπληξη αν γίνει.

Με το κλιπ τι θα γίνει βρε Πανικ;
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Scorpion86 έγραψε: Τρί Νοέμ 27, 2018 5:19 pm Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να δούμε ντουέτα. Αυτό που αποκλείω είναι να δούμε αυτό που αρχικά ήθελε η Παολα να γίνεται στο τέλος του προγράμματος με τα σκαμπό στα οποία θα κάθονται και θα τραγουδάνε ότι να ναι. Ότι έκανε στην Πύλη δηλαδή πριν ένα μήνα. Τεράστια έκπληξη αν γίνει.

Με το κλιπ τι θα γίνει βρε Πανικ;

Προσωπικά ουτε με τον δίσκο δεν είχα τόση ανυπομονησία
Πίστευα σε αυτο το κλιπ οτι θα ειναι επιτέλους τύπου live ερμηνεία όπως το η ψυχή μου
Το είχα αναφέρει και εδω οτι θα ήταν καλη ιδέα κατι τέτοιο και απο οτι είδαμε απο τις φωτογραφίες μοιάζει να ειναι Οντως ετςι και περιμένω πως και πως 😡😂
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Άβαταρ μέλους
Mixalisvolos
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 8:17 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mixalisvolos »

Επίσης ποιό θα είναι το τραγούδι έναρξης;Θα είναι το Καμία;
nikosp
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 7:05 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikosp »

Οι eu κανουν ψηφοφορια στο ινσταγκραμ ποιο παλιο τραγουδι θελετε να συμπεριληφθει στο προγραμμα.Λετε να του μεραφερουν τιποτα;Εγω παντως την εριξα την ψηφο στο θα με θυμασαι(μεγαλη μου αδυναμια).Στηριξτε και εσεις παιδια.
Τώρα η δικιά σου η φωνή κατάντησε κραυγή!!!
DimitrisGk
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 6:38 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DimitrisGk »

Εγώ απάντησα το καψε αν και βέβαια το έχει πει σχετικά πρόσφατα αλλά δεν το λέει συχνά
Κρύβομαι από τους άλλους και απο μένα
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Του φεγγαριού ο γιος παιδιά
Ειναι πολλά που θελουμε αλλα πιστεύω αυτο αξίζει να ακουστεί περισσότερο απο ολα
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
7Psuxos
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Κυρ Απρ 15, 2018 9:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 7Psuxos »

Είδα σε story του Χιώνη πως πέρασε και σε σταθμούς επαρχία το Καμία ως σινγκλ ..
Η πανικ στον κόσμο τηηηης.. ούτε καν τιζερ - τρέιλερ ..

Από τα - αδικημένα - Πιο ξένη - θα ταν ωραίο να το πέρναγε στο μαγαζί ..
Βόλτα στα στενά ...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »





Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

7Psuxos έγραψε: Τετ Νοέμ 28, 2018 7:06 pm Από τα - αδικημένα - Πιο ξένη - θα ταν ωραίο να το πέρναγε στο μαγαζί ..
Από τα πιο αγαπημένα μου στην κατηγορία των "αδικημένων διαμαντιών". Αν το συγκεκριμένο τραγούδι το έλεγε ο Οικονομόπουλος σήμερα θα έκανε μεγάλη επιτυχία.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Scorpion86 έγραψε: Πέμ Νοέμ 29, 2018 7:48 pm
7Psuxos έγραψε: Τετ Νοέμ 28, 2018 7:06 pm Από τα - αδικημένα - Πιο ξένη - θα ταν ωραίο να το πέρναγε στο μαγαζί ..
Από τα πιο αγαπημένα μου στην κατηγορία των "αδικημένων διαμαντιών". Αν το συγκεκριμένο τραγούδι το έλεγε ο Οικονομόπουλος σήμερα θα έκανε μεγάλη επιτυχία.
Ακριβώς αυτό.. Και ο Οικονομοπουλος είναι από τους λίγους που αξίζουν αυτή την εποχή.. Είχα ακούσει που έλεγε live το "δίνει τα φιλιά" και το είπε πάρα πολύ καλά.. Σε αντίθεση με το αγαπημένο παιδί των ραδιοφώνων τον αργυρό που είπε στην τηλεόραση το μία ματιά σου μόνο φτάνει και το σκοτωσε κυριολεκτικά.. Επίσης άλλο ένα που είναι αδικημένο είναι το "όπως" αλλά είναι του μουκιδη☹️
Άβαταρ μέλους
Mixalisvolos
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 8:17 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mixalisvolos »

Ενθύμιο πολέμου,πολύ αγαπημένο. Α ρε άμα ήθελε, τι προγραμματάρες θα έκανε με όλα αυτά που λέμε...
GiannisGr
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 22, 2018 6:50 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GiannisGr »

Mixalisvolos έγραψε: Πέμ Νοέμ 29, 2018 8:43 pm Ενθύμιο πολέμου,πολύ αγαπημένο. Α ρε άμα ήθελε, τι προγραμματάρες θα έκανε με όλα αυτά που λέμε...
Του φεγγαριού ο γιος
Πιο ξένη
Θελω να ζήσω τωρα αλλιώς
Σιγανες ψιχάλες

Κατα την γνώμη μου τραγούδια που επρεπε να τα λέει σε κάθε του προγράμμα πολυ αδικημένα
στο χώμα σου Ελλάδα μα εσυ δεν είσαι εδώ
Dionysis7
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Τρί Μαρ 29, 2016 7:22 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dionysis7 »

Καλημέρα! Θα ήθελα να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας!

1. Θα έχουμε μπαλέτο σε 2 ξένα τραγουδια, το ένα δεν το θυμάμαι και το άλλο θα είναι το γνωστό μας "Why did you do it" μέχρι το σημείο που λέει "one two..."

2. Απ' ότι αντιλήφθηκα χωρίς να το έχω μάθει επίσημα θα έχουμε και πάλι Μουκιδη :thumbup: στο πρόγραμμα και μάλιστα στην εισαγωγή πριν βγει ο Νότης με το Καμία τα κορίτσια με τα βιολιά παίζουν μαζί με την ορχήστρα το Ενα γράμμα, Λυγαριά μου γλυκιά και το Αγαπη, δύσκολο πραγμα τα ρεφρεν ορχηστρικά ( 2 στα 3 Μουκιδης) :surprised:

3. Επίσης προβαρουν το Λυγαριά μου γλυκιά ολόκληρο με ενορχήστρωση όπως το 2000 στην Ιερά Οδό.
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Dionysis7 έγραψε: Παρ Νοέμ 30, 2018 10:27 am στην εισαγωγή πριν βγει ο Νότης με το Καμία τα κορίτσια με τα βιολιά παίζουν μαζί με την ορχήστρα το Ενα γράμμα, Λυγαριά μου γλυκιά και το Αγαπη, δύσκολο πραγμα τα ρεφρεν ορχηστρικά

Εσταξα, και οχι δεν λεω απ τη βροχη.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Dionysis7 έγραψε: Παρ Νοέμ 30, 2018 10:27 am Καλημέρα! Θα ήθελα να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας!

1. Θα έχουμε μπαλέτο σε 2 ξένα τραγουδια, το ένα δεν το θυμάμαι και το άλλο θα είναι το γνωστό μας "Why did you do it" μέχρι το σημείο που λέει "one two..."

2. Απ' ότι αντιλήφθηκα χωρίς να το έχω μάθει επίσημα θα έχουμε και πάλι Μουκιδη :thumbup: στο πρόγραμμα και μάλιστα στην εισαγωγή πριν βγει ο Νότης με το Καμία τα κορίτσια με τα βιολιά παίζουν μαζί με την ορχήστρα το Ενα γράμμα, Λυγαριά μου γλυκιά και το Αγαπη, δύσκολο πραγμα τα ρεφρεν ορχηστρικά ( 2 στα 3 Μουκιδης) :surprised:

3. Επίσης προβαρουν το Λυγαριά μου γλυκιά ολόκληρο με ενορχήστρωση όπως το 2000 στην Ιερά Οδό.
Ο Νοτης που όλοι αγαπήσαμε!!
Άβαταρ μέλους
Mixalisvolos
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 8:17 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mixalisvolos »

Dionysis7 έγραψε: Παρ Νοέμ 30, 2018 10:27 am Καλημέρα! Θα ήθελα να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας!

1. Θα έχουμε μπαλέτο σε 2 ξένα τραγουδια, το ένα δεν το θυμάμαι και το άλλο θα είναι το γνωστό μας "Why did you do it" μέχρι το σημείο που λέει "one two..."

2. Απ' ότι αντιλήφθηκα χωρίς να το έχω μάθει επίσημα θα έχουμε και πάλι Μουκιδη :thumbup: στο πρόγραμμα και μάλιστα στην εισαγωγή πριν βγει ο Νότης με το Καμία τα κορίτσια με τα βιολιά παίζουν μαζί με την ορχήστρα το Ενα γράμμα, Λυγαριά μου γλυκιά και το Αγαπη, δύσκολο πραγμα τα ρεφρεν ορχηστρικά ( 2 στα 3 Μουκιδης) :surprised:

3. Επίσης προβαρουν το Λυγαριά μου γλυκιά ολόκληρο με ενορχήστρωση όπως το 2000 στην Ιερά Οδό.
Πολύ καλή ιδέα η εισαγωγή με τα όργανα, όπως το 2008 που είναι ότι χρειάζεται για να ζεσταθεί ο κόσμος στην αρχή .Με Μουκίδη ξέρουμε τι συνέβη; Υπήρξε προσέγγιση μεταξύ τους ή απλά του είπανε οι δικηγόροι ότι και να τα τραγουδήσει δεν μπορεί να του κάνει τίποτα;
Απάντηση